رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

به گزارش جامعه نیوز:  خیز ازبکستان برای جذب ۱.۷ میلیون گردشگر خارجی در سال جاری میلادی به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «عزیز عبدالحکیم‌اف» معاون نخست وزیر، وزیر گردشگری و ورزش ازبکستان گفت: این کشور برنامه ریزی می‌کند در سال جاری میلادی تعداد گردشگران خارجی را تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر افزایش […]

به گزارش جامعه نیوز:

 خیز ازبکستان برای جذب ۱.۷ میلیون گردشگر خارجی در سال جاری میلادی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «عزیز عبدالحکیم‌اف» معاون نخست وزیر، وزیر گردشگری و ورزش ازبکستان گفت: این کشور برنامه ریزی می‌کند در سال جاری میلادی تعداد گردشگران خارجی را تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر افزایش دهد.

وی افزود: رئیس جمهور ازبکستان دستور داد که در سال جاری میلادی به کشور یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر گردشگر خارجی و ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گردشگر داخلی جذب شود ضمن این که صادرات خدمات گردشگری باید در سطح ۳۷۰ میلیون دلار قرار گیرد.

وزیر گردشگری و ورزش ازبکستان اظهار داشت: شایان ذکر است که در این کشور ۷۸۴ آثار اسلامی، ۱۹ اثر میراث فرهنگی مسیحی و ۸ اثر میراث فرهنگی بودایی وجود دارد. با استفاده از این امکانات در سال جاری میلادی می‌توانیم ۷۰۰ هزار نفر گردشگر جذب کنیم که حجم کل خدمات گردشگری در سطح ۱۳۰ میلیون دلار قرار می‌گیرد.

عبدالحکیم‌اف خاطرنشان کرد: در سال جاری میلادی برای صنعت گردشگری در سطح مناطق به طور کلی ۱۰۴ هزار و ۶۱۲ دلار و برای پتانسیل گردشگری این کشور در کشورهای خارجی معادل ۵۷۰ هزار و ۶۱۳ دلار هزینه می‌شود. همچنین در مسیرهای جدید داخلی و خارجی ارتباطات هوایی و ریلی برقرار خواهد شد.

وی ادامه داد: در شهر «سمرقند» مرکز جدید گردشگری ایجاد می‌شود. در این شهر ۸ هتل و مجموعه ای از مناطق گردشگری فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  فیلم|توزیع ۲۰۰ بستهٔ معیشتی توسط خواهران حوزهٔ الزهرا(س)

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها