پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
خیرین مدرسه‌ساز در واقع آینده‌سازی را انتخاب کردند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

خیرین مدرسه‌ساز در واقع آینده‌سازی را انتخاب کردند

به گزارش جامعه نیوز:

 خیرین مدرسه‌ساز در واقع آینده‌سازی را انتخاب کردند

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محسن حاجی‌میرزایی در آیین تکریم و رونمایی از کتاب خیّر مدرسه‌ساز زهرا گیتی‌نژاد که در هتل پارسیان و با حضور جمعی از خیرین مدرسه ساز برگزار شد، با گرامیداشت دهه کرامت و ولادت با سعادت حضرت امام رضا علیه السلام و حضرت معصومه سلام الله علیها، اظهار کرد: هرگاه در جمع خیرین قرار می‌گیرم به حال خیرین غبطه می‌خورم و عمیقا از تلاش‌های ارزشمند خیرین قدردانی می‌کنم.

وی افزود: دولت جمهوری اسلامی نیز ضمن قدردانی از کار خداپسندانه خیرین با تخصیص سه هزار و۳۵۰ میلیارد تومان، خیرین را در امر مدرسه سازی همراهی می‌کند.

حاجی میرزایی تصریح کرد: خیرین می‌کوشند از آلام جامعه بکاهند و زندگی بهتری را برای مردم رقم بزنند و رنج آنها را  کاهش دهند بنابراین هیچ کاری برتر از کار خیر نیست.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در میان همه کارهای خیر، امر مدرسه‌سازی متمایز است زیرا هرجا سخن از تمدن سازی و فرهنگسازی و توسعه و پیشرفت است سه ابزار کلیدی به عنوان شکل دهنده تمدن انسانی وجود دارد؛ چشم برای دیدن، گوش برای شنیدن و قلب برای اندیشیدن و این موضوع در فرهنگ دینی ما هم وجود دارد. 

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: آنچه که در دنیا  به عنوان تمدن می‌شناسیم محصول این ۳ ابزار کلیدی است زیرا  بدون این عناصر تمدنی شکل نمی‌گیرد و آینده‌ای رقم نخواهد خورد انسان‌ها هنگامی متولد می‌شوند چیزی نمی‌دانند اما این سه ابزار انسان را شکل می‌دهد، جوامع را می‌سازد و فرهنگ‌ها را پربار می‌کند.

این خبر را هم ببینید:  میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی و مسئولین نظام با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند

وی با بیان اینکه مدرسه دارای جایگاهی است که بالاترین مشروعیت را برای تغذیه این سه ابزار پیشرفت را دارد، گفت: خانواده و جامعه نیز تغذیه کننده این ابزارها هستند اما مدرسه در سال‌های طولانی در قالب یک برنامه با امکان ارزیابی، دانش‌آموز را تحت تعلیم قرار می‌دهد و افراد بهترین ساعات عمرشان را در اختیار مدرسه قرار می‌دهند.

حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه آینده در مدرسه شکل می‌گیرد و خیرین مدرسه ساز در واقع آینده‌سازی را انتخاب کردند، اظهار کرد: مدرسه یک ساختمان نیست بلکه رفیع‌ترین بنای زندگی انسان و جامعه است؛ مدرسه باید انسان را برای بهتر زیستن آماده کند و افراد را خوداتکا و توانمند تربیت کند و این مأموریت اصلی ما است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم نسلی توانمند، کارآمد، خلاق و تمدن‌ساز را پرورش دهیم، گفت: بیش از آنکه به مدرسه سازی نیازمند باشیم به نهادینه کردن فرهنگ مدرسه سازی احتیاج داریم.

وی بر ترویج فرهنگ خیّری تاکید و اظهار کرد: ما به فرهنگ مشارکت، همدلی و مسؤولیت‌پذیری اجتماعی نیازمندیم لذا طرح «آجر به آجر» را راه‌اندازی کردیم تا همه افراد جامعه امکان مشارکت در مدرسه سازی را داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: شیوع بیماری کرونا در کنار همه محدودیت‌هایی که ایجاد کرد، خانواده‌ها را درگیر فضای آموزش و مدرسه کرد لذا ما باید از این پیوند استفاده کنیم تا زمینه را برای مشارکت جدی آنها در امر مدرسه سازی فراهم کنیم.

انتهای پیام/