رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۷ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 25 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: خواهرانی که از مدرسه راهی سوریه شدند/ زندگی در غرب فدای داعش به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، رمان «دو خواهر» نوشته آسنه سیرستاد به ‌تازگی با ترجمه الهام ‌سادات یاسینی راهی بازار نشر شده است. «دو خواهر» گزارشی چشم‌گیر و دقیق از «آسنه سیرستاد» نویسنده نروژی است. او […]

به گزارش جامعه نیوز:

خواهرانی که از مدرسه راهی سوریه شدند/ زندگی در غرب فدای داعش

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، رمان «دو خواهر» نوشته آسنه سیرستاد به ‌تازگی با ترجمه الهام ‌سادات یاسینی راهی بازار نشر شده است.

«دو خواهر» گزارشی چشم‌گیر و دقیق از «آسنه سیرستاد» نویسنده نروژی است. او سال‌ها روزنامه‌نگار جنگ بوده است و از دل بسیاری از جنگ‌های معاصر روایت‌هایی ناب به دست آورده است و این بار دست روی سوژه‌ای گذاشته که کنجکاوی هر زنی را در دنیا برمی‌انگیزد. روایتی که درخشان تصور شده، با دقت گزارش شده و به زیبایی روی کاغذ آمده است.

سیرستاد تلاش کرده است روی این پرسش اساسی تمرکز کند که از سؤال‌های اصلی این دوران است: چه عواملی باعث می‌شود مردم عادی تروریست شوند؟

در کنار روایتی خواندنی از داستانی واقعی این کتاب دوره‌ای فشرده از مدل روزنامه‌نگاری تحقیقی است. نوعی از روزنامه‌نگاری که به کتابخانه‌ها و نظریات بسنده نمی‌کند و با رفتن به قلب رویدادهایی خطرناک به‌دنبال یافتن پاسخ‌های خود است.

«لیلا» و «آیان» دو خواهر نروژی مسلمان یک روز صبح از خانه به مدرسه رفتند، اما دیگر برنگشتند. بعدتر با والدین خود تماس گرفتند و گفتند برای کمک به داعش راهی سوریه شده‌اند. آنها زندگی عادی و شادی در کشورشان داشتند و آن زمان روشن نبود چرا رفتند.

نویسنده در کتاب برایمان تعریف می‌کند که چگونه دو دختر دوست‌داشتنی با آن زندگی غربی آن‌قدر رادیکال شدند که همه‌چیز را برای زندگی جدید خود فدا کردند. همراه پدر آن‌ها در جست‌وجوی آن‌ها می‌رود. پدری که تلاش می‌کند آن‌ها را برگرداند، اما دخترها نمی‌خواهند و همان‌جا ماند‌ه‌اند. کار پدر برای پیدا کردن و برگرداندن دختران روزبه روز دشوارتر می‌شد چرا که خلافت داعش هر روز گسترده‌تر و وحشی‌تر می‌شد. پدری سردرگم که هنوز از شوک رفتن دخترانش درنیامده است. دخترانی که حالا عروس داعشی‌ها شده بودند. آخرین بار صدای آن دو خواهر از شهر رقه شنیده شده و دیگر از آن‌ها اطلاعی در دست نیست.

نویسنده با نگاهی به گذشته سرخوشانه آن‌ها و اضطرار حالای پدرشان این مورد عجیب را بررسی کرده است. کتاب «دو خواهر» گزارشی ریزبینانه از زندگی این دو خواهر است که مانند رمانی پرکشش و هیجان‌انگیز شما را به دل ماجرا می‌برد.

انتشارات کتابستان معرفت کتاب «دو خواهر» نوشته آسنه سیرستاد با ترجمه روان «الهام‌سادات یاسینی» در ۳۸۴ صفحه با قیمت ۵۵ هزار تومان پیشاروی مخاطبان قرار داده است.

محمد حقی مدیر انتشارات کتابستان معرفت ضمن اشاره به استقبال از رمان «دو خواهر» گفت: به ‌زودی در همین موضوع و رویکرد کتاب دیگری از انتشارات کتابستان معرفت راهی بازار کتاب خواهد شد. کتاب «مهمان‌خانه‌ بیوه‌های جوان» به‌صورت گسترده‌تر به روایت زندگی چندین زن پرداخته که از سراسر جهان با انگیزه‌ها و زندگی‌های متفاوت به داعش پیوسته‌اند. این کتاب به قلم آزاده معاونی روزنامه‌نگار ایرانی، آمریکایی است و ترجمه آن را «معصومه فخار موحد» و «احمد قدیمی» به عهده داشته‌اند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها