رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  خوئینی‌ها به ‌محض پیروزی انقلاب نوار تفسیرهایش را جمع کرد به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، حسن موحد از مبارزان دوران انقلاب که میهمان نشست مجازی اعضای شورای هماهنگی و برنامه ریزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بود، ضمن مروری بر مولفه های اسلام آمریکایی، اظهار کرد: معتقدان به اسلام امریکایی بر جدایی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 خوئینی‌ها به ‌محض پیروزی انقلاب نوار تفسیرهایش را جمع کرد

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، حسن موحد از مبارزان دوران انقلاب که میهمان نشست مجازی اعضای شورای هماهنگی و برنامه ریزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بود، ضمن مروری بر مولفه های اسلام آمریکایی، اظهار کرد: معتقدان به اسلام امریکایی بر جدایی دین از سیاست، سکولاریسم، سازش با قدرت های استکباری و ظلم پذیری تاکید دارند و دین را در شکل حداقلی آن به صورت تجملاتی و تشریفاتی می پسندند. این گروه همچنین به آزادی های بی قید و بند و گام نهادن در مسیر قدرت های غربی همچون انگلیس و آمریکا معتقدند و تلاش می کنند خود را با سیاست های نظام سرمایه داری هماهنگ کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی رهبران اصلاحات در ایران واجد ویژگی های یاد شده هستند، گفت: به واسطه این دیدگاه است که آنها با جورج سوروس، اسپانسر صهیونیست کودتاهای مخملی و راس موسن، فرمانده ناتو ملاقات پنهانی می کنند و حتی به دیدار ملک عبدالله در باغ خصوصی او رفته و از او وعده کمک دریافت می کنند؛ مشروط بر اینکه دولت وابسته به آنها از جریان های مقاومت در منطقه نظیر حزب الله لبنان و جنبش جهاد اسلامی حماس حمایت نکنند.

این مبارز دوران انقلاب با بیان اینکه این تفکر از سال ۹۲ تاکنون نیز با شدت و ضعف در دولت حاکم است، گفت: یکی از چهره های شاخص در اعتقاد و التزام به اسلام امریکایی و بی اعتقادی به اسلام ناب محمدی (ص)، سید محمد موسوی خویینی ها است.

تفکرات و تفاسیر موسوی خویینی‌ها در ایجاد گروهک تروریستی فرقان نقش داشت 

وی با بیان اینکه خویینی ها پیش از انقلاب اسلامی نیز در یکی از مساجد نیاوران، به تفسیر قرآن می پرداخت، گفت: تفسیر وی با تفاسیر تمام مفسران قرآن متفاوت بود و این تفاوت به حدی معنادار بود که شهید مطهری به صراحت آنها را مارکسیستی خواند. مرحوم آیت الله مهدوی کنی درباره برخورد شهید مطهری با تفسیر موسوی خویینی ها در کتاب خاطرات خود آورده که آقای مطهری از این موضوع بسیار ناراحت بوده و این سبک تفسیر را کمونیستی، ماتریالیستی و تفنگی توصیف می کردند.

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز چند بار از قول شهید مطهری به موسوی خویینی ها گفته بودند که دست از تفسیر قرآن بردارد، چراکه او اهلیت تفسیر را ندارد و با این تفاسیر جوانان را گمراه می کند؛ با این حال گوش خویینی ها به این حرف ها بدهکار نبود.

ایشان با اشاره به جایگاه شهید مطهری و آثار او نزد امام خمینی (ره) اظهار کرد: با این حال موسوی خویینی ها به شدت با شهید مطهری مساله داشت و حتی وقتی او در جلسه ای حضور میافت، به حالت قهر جلسه را ترک می کرد. در یک جلسه شهید مطهری از مرحوم آیت الله انواری پرسیده بود که این آقا را می شناسید؛ آقای انواری پاسخ مثبت داده بود و شهید مطهری گفته بود آیا خبر دارید که تفاسیر او مارکسیستی است؟

موحد که میهمان نشست مجازی اعضای شورای هماهنگی و برنامه ریزی جمعیت جانبازان بود با اشاره به مقاله خواندنی شهید مطهری در اواخر عمرش که هشدارهایی درباره این تفکرات در آن داده بود، گفت: هشدارهای آن مقاله درباره همین افراد بود. واقعیت این است که تفکرات و تفاسیر موسوی خویینی ها در ایجاد گروهک تروریستی فرقان نیز نقش داشت و ما این موضوع را در سال های دانشجویی کاملا حس می کردیم.

این خبر را هم ببینید:  لزوم آچارکشی فکری، فقهی و تئوریک نظام اداری کشور

یک نسخه از تفسیر قرآن موسوی خوئینی‌ها اکنون در مرکز اسناد انقلاب اسلامی موجود است

وی گفت: خویینی ها آن قدر در تفاسیر ماتریالیستی از آیات قرآن افراط می کرد که معروف شده بود او تفسیر آیه«الم» که از حروف مقطعه قرآن است را سوگند به انگلس، لنین و مارکس می داند! همین اشتهار عمق انحراف افکار این فرد را نمایان می کند. البته او به محض پیروزی انقلاب جلسات را تعطیل و همه نوارها را جمع آوری کرد اما یک نسخه از آن اکنون در مرکز اسناد انقلاب اسلامی موجود است.

موحد با اشاره به اینکه چهره هایی همچون محمد خاتمی و موسوی خویینی ها معتقدند که باید با امریکا کنار بیاییم تا کشور روی آسایش را ببیند، گفت: حسن روحانی نیز همین باور را دارد. این افراد به نوعی مشکلات کشور را ناشی از مقابله با امریکا می دانند و مقصودشان این است که رهبری را به واسطه ایستادگی مقصر جلوه دهند. نامه موسوی خویینی ها دقیقا در شرایطی که ایران در اوج اقتدار قرار دارد و ۴۲ سال پرحادثه و پرمخاطره را در جنگ های سخت، نیمه سخت و نرم با اقتدار پشت سر گذاشته و و مولفه های قدرت منطقه ای و جهانی را کسب کرده است، منتشر شد.

وی تاکید کرد: امروز که پشت استکبار از اقتدارر اسلام و نظام اسلامی به عنوان یک قدرت منطقه ای و جهانی شکسته است، یک روحانی نما با سوابق سوپر انقلابی که با حکم امام خمینی (ره) در مقطعی دادستان بوده و حتی در تصرف لانه جاسوسی نیز نقش داشته، رهبری نظام را خطاب قرار داده و نامه ای سرتاسر ادعای دروغ را آن هم در حالی که خود یقین دارد که دروغ می گوید، تحریر کرده است؛ آن هم تنها با انگیزه هایی نظیر برتری طلبی و ستمگری.

این جانباز دفاع مقدس با اشاره به برخی افتخارات و نمایش اقتدار نظام جمهوری اسلامی در سال های اخیر، گفت: داعش با فرماندهی و مدیریت سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی نابود شد و امروز دیگر پایگاهی در منطقه ندارد. ما انهدام تاسیسات نفتی آرامکو را دیدیم، ماجرای توبیخ کشتی انگلیسی، بمباران عین الاسد، جهش و رشد بی سابقه علمی و پرتاب ماهواره نور سپاه، غنیمت گیری پهپاد آرکیو۱۷۰ و انهدام پیشرفته ترین ماهواره جاسوسی فوق مدرن امریکایی یعنی گلوبال هاوک، همه و همه را به عنوان بخشی از مظاهر قدرت کشور مشاهده کرده ایم. اما آنگونه که قرآن نیز در سوره بقره به آن پرداخته، مدعیان اصلاحات، مشغول فساد هستند و خود را اصلاحگر می دانند.

وی افزود: آنها با برجام یک به چرخه سوخت هسته ای آسیب زدند، با برجام دو در پی انهدام قدرت بی بدیل موشکی کشور هستند، با برجام سه خلع سلاح انصارالله، حزب الله، حشد الشعبی و جوانان سوری را دنبال خواهند کرد و در نهایت طبق آیه ۱۲۰ سوره بقره، دشمن هرگز راضی نمی شود مگر اینکه به آیین آنها در آیند.

این خبر را هم ببینید:  دلال‌های میز قمار در اینستاگرام چه می کنند؟

موحد خاطرنشان کرد: خویینی ها امریکا را نه تنها شیطان بزرگ، دشمن شماره یک بشریت و ام الفساد نمی داند، بلکه با بزک شیطان، او را به شکل فرشته نجات بخش در می آورد که منجری مردم ایران و کدخداست و همه مشکلات در پرتو نظر او حل می شود.

مجمع روحانیون مبارز یکپارچه بیانیه دهد 

وی با بیان اینکه مخالفت لفظی مجید انصاری با خویینی ها کفایت نمی کند، تاکید کرد: اکنون باید مجمع روحانیون مبارز یکپارچه بیانیه دهد و خود را از خطای بزرگ خویینی ها مبنی بر چشمک زدن به دشمن مبری کند.

این جانباز دفاع مقدس با بیان اینکه در مقطعی، یک گروه از روشنفکران غرب زده در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور پررنگ داشتند، گفت: برخی از این چهره ها را در آن مقطع به لندن فرستادند و عده ای روشنفکر وابسته در آنجا پرورش پیدا کردند که حلقه کیان از آنها تشکیل می شد؛ موسوی خویینی ها نیز پدر معنوی و معلم آنها به شمار می آید؛ همان کسانی که بیشترین نقش را در فتنه های سال های ۷۸ و ۸۸ ایفا کردند.

وی با بیان اینکه این افراد با رخنه درون نظام، در انتظار لحظه ای هستند که وقتی امریکا از نبرد رویاروی با ایران به سطوح آمد، دست نیاز به سویشان دراز کند و آنها نیز  در کما بی غیرتی و وطن فروشی، با آغوش باز به عنوان بازوی شیطان بزرگ وارد عمل شوند، افزود: با همین رویکرد حلقه عقلا از این قبیل چهره ها تشکیل شد و جام زهر را به کام امام راحل (ره) ریختند.

موحد افزود: ما شاکریم که چهره نیمه مخفی و نیمه علنی منافقانی مثل موسوی خویینی ها با این تحرکات عیان شد و این افشای واقعیت را نشانه اصالت و حقانیت انقلاب عزیزی می دانیم که چهره مهره های دست نشانده و مزدوران استکبار را منعکس می کند و در پرتو خون شهدا به خاک مذلت می کشاند.

خویینی‌ها در یک انتقام‌گیری نیابتی، رهبری نظام را نشانه رفته

وی معتقد است خویینی ها در یک انتقام گیری نیابتی، رهبری نظام را که تیرک خیمه است و اسرار عزت نظام و جان مایه همه پیروزی ها و فتوحات ماست، نشانه رفته، چراکه یقین دارد با تخریب رهبری مدبرانه، هوشمندانه و حکیمانه نظام، ضربه سنگینی به انقلاب و نظام در اوج اقتدار وارد می شود و امریکا و رژیمم صهیونیستی نفسی تازه می گیرند تا صدای شکستن استخوان هایشان در برابر نظام اسلامی به گوش نرسد.

وی افزود: حرکت تمسخرآمیز و کودکانه این عنصر مدعی عقل و درایت با صدور بیانیه ای خطاب به رهبر انقلاب، بیانگر این است که در شرایطی که خود این افراد با همه وجود همراه غربی ها به رییس جمهور کنونی میدان مانور دادند و به لطایف الحیل موقعیتش را در کرسی مقام اول اجرایی کشور برای دوره دوم نیز تثبیت کردند، اکنون برای جلوگیری از حذف همیشگی و ذلت بار خود از گردونه قدرت به خاطر عملکرد ضعیف و غیرقابل دفاع هفت سال اخیر، گناه همه ناکامی ها و قصور و تقصیرها را به دوش رهبر مقتدر و در عین حال مظلوم نظام جمهوری اسلامی می اندازند.

این خبر را هم ببینید:  تسلیت قالیباف در پی درگذشت نماینده بهار و کبودرآهنگ

وی خطاب به سردمداران اصلاحات گفت: مگر شما دولت تدبیر و امید را رحم اجاره ای نخواندید و مگر اعضای حزب شما در کابینه کنونی حضور ندارند؟! از سخنگوی  دولت گرفته تا بقیه اعضای کابینه همه از اعضای ستاد میرحسین موسوی، یکی از بانیان فتنه ۸۸ هستند و اکنون نیز در دولت روحانی نقش آفرینی می کنند و مسوولیت دارند.

وی در توضیح علت انتصاب خویینی ها به دادستانی از سوی امام خمینی (ره)، ابراز عقیده کرد: تصور من این است که امام افرادی را که از ناحیه آنها نسبت به انقلاب احساس خطر می کردند، در مسوولیت هایی منصوب می کردند تا خود را در عرصه های اجرایی، تقنینی و قضایی نشان دهند و به موقع با آنها برخورد کنند. در واقع خطر این افراد در شرایطی که در مسوولیت باشند، کمتر از زمانی بود که یله و رها فرصت ایجاد تشکیلات مخفی را داشته و اهداف خود را به شکل خزنده دنبال می کردند. در عین حال نباید فراموش کرد که امام در عین سپردن مسوولیت، خود کاملا حاضر و ناظر بر عملکرد این قبیل چهره ها بودند.

این مبارز دوران انقلاب با اشاره به اینکه ترور شهیدان رجایی و باهنر در دوره دادستانی خویینی ها رخ داد، گفت: سرانجام این پرونده بسته نشد و یکی از کسانی که شهید لاجوردی نسبت به وی شک داشت، هنوز بدون هیچ سابقه قضایی در این رابطه آزادانه در کشور و در عرصه سیاست به عنوان یک فعال اصلاح طلب حضور دارد.

وی با بیان اینکه امام با چهره هایی مثل بنی صدر، بازرگان و منتظری نیز موافق نبودند اما حکم آنها را تایید کردند، گفت: برخی انتصابات را باید در بستر آن زمان تحلیل کرد؛ کما اینکه در ماجرای بنی صدر، نظر امام بر این بود که یک فرد غیرروحانی نامزد شود و اگر با اقبال مردم روبرو شد، به عنوان رییس جمهور انتخاب شود تا مردم بدانند که روحانیت به دنبال حکومت نیست و به سبب تکلیف به این عرصه ورود کرده است. البته هزینه سنگینی برای اثبات این موضوع داده شد و آن حوادث هفتم تیر و هشتم شهریور بود؛ اما امروز حکمت دیدگاه های امام درباره اشخاص روشن تر شده است.

هرگاه خویینی‌ها از پشت پرده به پیش آمده، فتنه‌ای رقم خورده است

وی با بیان اینکه سابقه نشان داده هرگاه موسوی خویینی ها از پشت پرده به پیش آمده، فتنه ای رقم خورده است، گفت: بحث دعوت مردم از سوی چهره های مشارکت نیز همزمان کلید خورده و به نظر می رسد این چهره ها در صدد راه اندازی فتنه ۹۹ هستند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها