پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
خط 4 مترو تهران در 3 فاز توسعه می‌یابد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

خط ۴ مترو تهران در ۳ فاز توسعه می‌یابد

به گزارش جامعه نیوز:

 خط ۴ مترو تهران در ۳ فاز توسعه می‌یابد

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره توسعه شرقی خط ۴ مترو تهران اظهارداشت: این برنامه در ۳ فاز طراحی شده که هر یک از فازها در مدت زمان ۳ سال به بهره برداری می‌رسد و در صورت تامین مناسب بودجه امکان اجرای همزمان ۳ فاز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت مترو عنوان کرد: در تلاشیم برای توسعه شرقی خط ۴ مترو تهران نسبت به استفاده و جذب سرمایه گذار و ظرفیت مجتمع‌های ایستگاهی اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه توسعه شرقی خط ۴ مترو شامل ۱۰ و نیم کیلومتر و ۹ ایستگاه است، عنوان کرد : این اقدام در راستای افزایش ظرفیت خط و تکمیل پوشش شبکه ریلی در پایتخت انجام می‌شود.

امام با اشاره به این که برخلاف برخی دیدگاه‌های گذشته، شاخص موفقیت در اجرای برنامه برای ما فقط تعداد تونل و ایستگاه ساخته شده نیست، تاکید کرد: ملاک اصلی برای ما افزایش بهره‌وری و رضایت شهروندان است زیرا در غیر این صورت با خواب سرمایه و اتلاف آن مواجه می شویم و از سوی دیگر هدف اصلی در اقدامات فراموش می‌شود.

وی با تاکید بر این که اجرای برنامه توسعه شرقی خط ۴ مترو تهران منوط به نحوه تامین مالی است، عنوان کرد‌: فاز اول این پروژه شامل ساخت ۴ ایستگاه است که بر این اساس خط ۴ در تقاطع سردار سلیمانی و باقری به خط ۲ متصل می‌شود.

امام با اشاره به این که توسعه شرقی خط ۴ امکان تبادل مسافر با خطوط ۲ ، ۱۰ و اکسپرس B را فراهم می‌کند، افزود: به نظر می رسد در سال جاری مرحله طراحی فاز اول این برنامه به پایان برسد. 

این خبر را هم ببینید:  آلودگی کاخ سفید به ویروس بدخیم ترامپیسم/ بایدن همان ترامپ است

مدیرعامل شرکت مترو تهران در پایان گفت: امیدواریم در بهمن امسال مناقصه پیمانکار فاز اول برنامه توسعه شرقی خط ۴ برگزار و پیمانکار نهایی نیز انتخاب شود.

انتهای پیام/