پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
خطیب جمعه تهران: متجاوزان به اموال عمومی نباید آسایش داشته باشند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

خطیب جمعه تهران: متجاوزان به اموال عمومی نباید آسایش داشته باشند

به گزارش جامعه نیوز:

 خطیب جمعه تهران: متجاوزان به اموال عمومی نباید آسایش داشته باشند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری خطیب نماز جمعه این هفته تهران که پس از ۲۰ ماه تعطیلی به علت شیوع بیماری کرونا برگزار شد، در خطبه‌های نماز اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در این مدت گذشته تجربه هزیمت در جریان سیف القدس را داشت و اخیرا ناتوی عربی در جریان تجاوز به یمن قهرمان شکست خورده و ۷ سال جریان مقاومت یمن ادامه دارد.

* آخرین حلقه شکست زنجیره‌ای استکبار جهانی در افغانستان بود *

وی با تأکید بر اینکه آخرین حلقه شکست زنجیره‌ای استکبار جهانی در افغانستان بود، اظهار داشت: مثلث عبری غربی و غربی دست از فتنه بر نمی دارد در مرزهای شمالی تحرک صهیونیست ها و در لبنان و افغانستان که نمازگزاران را مظلومان به شهادت رساندند که ادامه جریان استکبار به وسیله دانش پلید است.

* حضور سران قوا در میان مردم موافق سیره نبوی و علوی است *

حجت الاسلام حاج علی اکبری در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: جریان حضور مردمی روسای قوا و بدنه سه قوه مقننه، مجریه و قضاییه بسیار پسندیده و موافق موازین سیره علوی و نبوی در مدیریت و موافق تاکیدات امامین انقلاب و خواست عمومی مردم است. 

وی ادامه داد: این حضور مسئولان در بین مردم امیدبخش، محبت‌بخش و تسهیل‌کننده است و  ستاد و صف را به هم نزدیک می‌کند و برای مسئولان هم البته  وقتی بین مردم نیایند و نفس گرم  محبت مردم را دریافت می کنند روحیه بخش است.  

* شکاف بین مسئولان و مردم خواست شیاطین است *

امام جمعه موقع تهران گفت: وجود فاصله و شکاف بین مسئولان و مردم  به هر بهانه ای که باشد خواست شیاطین است و باید با آن مقابله کرد چرا که مردم باید مسئولان را از خودشان بدانند. حضور مردم صمیمی بی‌تکلف و سرزده بسیار مورد پسند است و همینجا این امید را داریم که مسئولان ما فرصت حضور در نماز‌های جمعه را غنیمت بشمارند.

این خبر را هم ببینید:  اولیانوف: نشست هیأت‌های ایران، روسیه و چین در وین پربار بود

* لزوم کارآمد سازی و مهربان‌سازی در فضای اداری *

وی با تاکید  بر اینکه فضای اداری کشور ما نیازمند تحول است، تصریح کرد: این تحول در فضای اداری باید در دو بعد کار آمدسازی و مهربان سازی صورت بگیرد چرا که حفظ عزت و کرامت مراجعین بسیار مهم است. 

وی رویکرد عدالتخواهی و فسادستیزی در سه قوه قضاییه، مجریه و مقننه را یک فرصت طلایی عنوان و تاکید کرد: این یک فرصت طلایی و مغتنم  برای پیگیری اصلی ترین آرمان های جمهوری اسلامی است که نوید بخش است بنابراین این هدف بزرگ را با جدیت و قوت دنبال کنند. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران یادآور شد: این عیب  بزرگ در خصوص عدالت که اکنون در جامعه ما وجود دارد را مسئولان با همت جمعی خود مرتفع کنند.

وی افزود: قوه قضائیه با این اشکالی که در بروز مظاهر فساد در گوشه و کنار جامعه ما به چشم می‌خورد به شدت مبارزه کند و از منشا فساد در قوه مجریه تدبیر کنند و از مجلس انتظار داریم که قوانین ضعیف که باعث به وجود آمدن زنجیره فساد در کشور می شود را اصلاح کند. 

حاج علی اکبری گفت: قانون‌دان‌های قانون شکن با تکیه بر همین قوانین فسادها را پیش می‌برند؛ توقع است که مجلس و دولت، فرآیندها را اصلاح و با قوت در این مسیر باشد و قوه قضائیه با مفسدین با رعایت موازین مقابله کند چرا که کمر مفسدین باید بشکند و کسانی که به اموال عمومی تجاوز کردند و به بیت المال آسیب زدند باید رهگیری شوند و نباید آسایش داشته باشند و می‌بایست منابع ملی از حلقوم آنها بیرون کشیده شود.

این خبر را هم ببینید:  فوت ۲۹۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته/ بیش از دو میلیون دُز واکسن کووید۱۹ در کشور تزریق شد

ادامه دارد . . .