رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

به گزارش جامعه نیوز:  خضریان: کسانی که می‌گویند اگر به FATF نپیوندیم چنین و چنان می‌شود، در مورد برجام هم همین را می‌گفتند علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: آنهایی که می‌گویند اگر به FATF نپیوندیم مشکلاتمان بیشتر می‌شود و چنین و چنان خواهد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 خضریان: کسانی که می‌گویند اگر به FATF نپیوندیم چنین و چنان می‌شود، در مورد برجام هم همین را می‌گفتند

علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: آنهایی که می‌گویند اگر به FATF نپیوندیم مشکلاتمان بیشتر می‌شود و چنین و چنان خواهد شد در زمان مذاکرات برجام همین حرف‌ها را مطرح می‌کردند.

وی افزود: امروز پس از ۴ سال می‌بینیم که برجام هیچ ثمره اقتصادی برای کشور نداشت و مشکلی را از مردم و کشور حل نکرد و در مورد FATF هم هیچ کس تضمینی نمی‌دهد که با پیوستن ایران به کنوانسیون‌های آن مشکلی از کشور حل شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: مجموعه کنوانسیون‌های FATF زیر نظر کشورهایی مدیریت می‌شود که حامیان اصلی تروریسم هستند و جالب اینجاست ما که قربانی اصلی تروریسم هستیم باید اطلاعات مالی‌مان را به صورت شفافت در قالب این کنوانسیون‌ها در اختیار حامیان اصلی گروهک‌های تروریستی قرار دهیم.

خضریان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر باید بدانیم که همه این شفافیت‌ها در شرایطی می‌تواند مفید باشد که کشورهای عضو در شرایط برابر باشند. ما امروز در شرایط تحریم هستیم و طبیعتا برای دشمنان ما بسیار مهم است که از مسائل مالی ما اطلاع داشته باشند.

وی افزود: پیوستن به FATF باعث می‌شود راه‌های دور زدن تحریم‌ها کاملا در اختیار دشمن قرار گیرد و آنها که از تحریم‌های به اصطلاح خودشان فلج کننده علیه ایران به اهدافشان نرسیده‌اند بتوانند از این طریق به مقصود نهایی خود که ضربه زدن به ملت ایران است دست یابند.

این خبر را هم ببینید:  مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا در وین اتفاق نمی‌افتد/راه‌اندازی کارخانه تولید اورانیوم فلزی گام‌ بعدی ایران است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: هیچ کشوری حاضر نیست که اطلاعات محرمانه خود را از جمله در حوزه اقتصادی در اختیار بیگانگان قرار دهد و FATF درواقع به دنبال همین موضوع است که از مسائل محرمانه مالی ما اطلاع حاصل کند.

خضریان خاطرنشان کرد: ما در کشور قانون مبارزه با پولشویی و قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم داریم و اگر کسی هم می‌خواهد کاری بکند خب، همین قوانین داخلی را اجرا کند، چه دلیلی دارد به کنوانسیون‌هایی بپیوندیم که سردمداران آنها حامیان تروریست‌ها هستند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها