رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
  • السبت ۸ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 26 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  خضریان: وزارت علوم پیشنهادات خود را برای اعاده حیثیت دانشجویان بورسیه به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه می کند علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح دومین نشست کمیته فرهنگی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، پیرامون شکایت واصله در خصوص بورسیه‌ها و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 خضریان: وزارت علوم پیشنهادات خود را برای اعاده حیثیت دانشجویان بورسیه به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه می کند

علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح دومین نشست کمیته فرهنگی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، پیرامون شکایت واصله در خصوص بورسیه‌ها و جذب فارغ‌التحصیلان در دانشگاه‌ها از حضور مسئولان وزارت علوم، دیوان محاسبات، نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت مرکزی جذب و تعدادی از نمایندگان شاکیان خبر داد و گفت: در ابتدای جلسه معاون پارلمانی وزارت علوم پذیرفت که به مصوبه کمیسیون اصل ۹۰ در سال ۹۴ پایبند بوده و به غیر از همان ۳۶ نفری که در اظهار اطلاعاتشان به وزارت علوم ایراداتی وجود داشت، ما بقی هیچ مشکلی نداشته و بر مبنی همان مصوبه در جهت جذب آنها تلاش خواهند کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیته فرهنگی کمیسیون اصل ۹۰، صحبت‌های معاون پارلمانی وزارت علوم در خصوص پایبندی به مصوبات کمیسیون متبوع خود را مبنی قرار داد تا بر همان اساس مسائل و مشکلات فارغ التحصیلان پیگیری و حل شود.

خضریان در ادامه گفت: مقرر شد افرادی که صلاحیت عمومی و علمی آنها پیش از این بر مبنی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۲۰۸ مورخ ۹۷/۲/۴ هیئت عالی جذب تایید شده، مشکلاتشان بر طرف و وزارت علوم در اسرع وقت نسبت به جذب آنها اقدام کند.

این نماینده مردم در مجلس افزود: همچنین مقرر شد وزارت علوم ظرف مدت کمتر از یک هفته گزارش آخرین وضعیت بورسیه‌ها و فارغ التحصیلان و همچنین آخرین وضعیت جذب هر ۳۶۲۰ نفر را به صورت کامل به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کنند تا مشکلات آنها طبق مصوبه این کمیسیون پیگیری شود.

 وی بیان کرد: در این جلسه مقرر شد کمیسیون اصل ۹۰ کارگروه ویژه ای متشکل از نمایندگان وزارت علوم، نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت عالی جذب و نماینده‌های شکات به منظور بررسی وضعیت جذب فارغ التحصیلان تشکیل دهد. بنابراین کارگروه مذکور براساس فهرست آخرین وضعیت دانشجویان و فارغ التحصیلان بورسیه، مشکلات تمامی آنها را مورد بررسی قرار داده و ضمن تطبیق با قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی برای حل مشکلاتشان تلاش می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بیان کرد: همچنین با توجه به اینکه هتک حیثیت فارغ التحصیلان بورسیه و نخبه‌های دانشگاهی از طرف وزارت علوم صورت گرفته، مقرر شد این وزارتخانه پیشنهادهای خود را به صورت مکتوب در راستای اعاده حیثیت از آنها به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کرده تا مورد بررسی قرار بگیرد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها