پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

خضریان: اشتباهات دولت قبل فضای سیاسی علیه ایران را تشدید کرده است

به گزارش جامعه نیوز:

 خضریان: اشتباهات دولت قبل فضای سیاسی علیه ایران را تشدید کرده است

علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، ریل‌گذاری مهم مجلس در بحث پرونده هسته‌ای است، تاکید کرد: از ابتدای اجرای قانون، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به جدیت نظارت بر اجرای این قانون را پیگیری کرده است و همچنان در پیگیری مصمم است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس با اشاره به اینکه دولت دوازدهم مسیر مناسبی را در پرونده هسته‌ای طی نکرده است، افزود: متاسفانه به علت اشتباهاتی که دولت قبل در بحث ابعاد احتمالی نظامی مرتکب شده است، فضای سیاسی علیه ایران تشدید شده است.

رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس ادامه داد: دولت و دوازدهم به‌رغم امتیازات گسترده هسته‌ای و ادعاهای زیاد نتوانست پرونده PMD را ببندد. لذا یکی از محورهای گفتگو با آقای اسلامی در کمیسیون، مسئله وضعیت PMD خواهد بود.

خضریان در رابطه با تفاهم اخیر بین سازمان انرژی اتمی و آژانس توضیح داد: این تفاهم در چارچوب مصوبه شورای عالی امنیت ملی صورت گرفته است و مجلس شورای اسلامی از نظر قانون اقدام راهبردی به این موضوع ورود خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با تاکید بر اینکه کمیسیون اصل ۹۰ تعاملات بین ایران و آژانس را با حساسیت پیگیری می‌کند، گفت: به زودی کمیسیون جلسه‌ای با رییس جدید سازمان انرژی اتمی خواهد داشت و یکی از محورهای جلسه، برنامه این سازمان برای تعامل با آژانس و موضوع تفاهم اخیر خواهد بود.
خضریان با بیان اینکه کمیسیون همچنان در اجرای دقیق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها جدی است، افزود: دولت سیزدهم باید در اجرای کامل و دقیق این قانون اهتمام داشته باشد. برای مجلس شورای اسلامی عمل منطبق بر قانون مهم است و فرقی میان دولت‌ها نمی‌گذارد.

این خبر را هم ببینید:  نبویان: روحانی زمین سوخته تحویل رئیسی می‌دهد/ مهمترین اولویت دولت دادن آرامش به اقتصاد است

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *