رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 480 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  خروج ۴ شهرستان چهارمحال و بختیاری از وضعیت قرمز/ مرحله دوم واکسیناسون آغاز شد به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد روند گسترش ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری به یک ثبات نسبی رسیده و چهار شهرستان سامان، کیار، اردل و خانمیرزا از وضعیت قرمز خارج و نارنجی شدند. گفتنی است کماکان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 خروج ۴ شهرستان چهارمحال و بختیاری از وضعیت قرمز/ مرحله دوم واکسیناسون آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد روند گسترش ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری به یک ثبات نسبی رسیده و چهار شهرستان سامان، کیار، اردل و خانمیرزا از وضعیت قرمز خارج و نارنجی شدند.

گفتنی است کماکان وضعیت شهرستان‌های شهرکرد، لردگان، بن، فارسان، کوهرنگ و بروجن قرمز است و محدودیت‌های مربوط به شهرهای دارای وضعیت قرمز در آن‌ها اعمال می‌شود.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی فاز دوم  واکسیناسیون کرونا در چهارمحال و بختیاری آغاز شده که در مرحله اول افراد بالای ۸۰ سال و به ترتیب سالمندان بالای ۷۵، ۷۰، ۶۵ و ۶۰ سال در این فاز در مقابل ویروس کرونا واکسینه می‌شوند.

14000207000717 Test NewPhotoFree - خروج 4 شهرستان چهارمحال و بختیاری از وضعیت قرمز/ مرحله دوم واکسیناسون آغاز شد

راشد جزایری اظهار داشت: در فاز دوم واکسیناسیون کرونا در افراد بالای ۸۰ سال تاکنون ۱۵ هزار و ۳۵۶ نفر شناسایی شده‌اند و پس از انجام واکسیناسیون سالمندان ۶۰ تا ۸۰ ساله، واکسیناسیون افراد دارای بیماری زمینه‌ای مانند دیابت، فشارخون و بیماری قلبی در رده سنی ۱۶ تا ۶۴ سال انجام می‌شود.

به گفته مسؤولان علوم‌پزشکی تا زمانی که ۷۰ درصد افراد جامعه واکسینه نشوند، نمی‌توان به مهار کرونا امیدوار بود.

لازم به ذکر است در فاز اول واکسیناسیون کرونا در چهارمحال و بختیاری حدود ۷۷ درصد کادر درمان و ۵۹ درصد کادر بهداشت واکسینه شدند.

14000205000947 Test PhotoN - خروج 4 شهرستان چهارمحال و بختیاری از وضعیت قرمز/ مرحله دوم واکسیناسون آغاز شد

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری حدود ۸۶ درصد است

شایان ذکر است میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری حدود ۸۶ درصد اعلام شده که بیش‌ترین میزان رعایت پروتکل‌ها مربوط به شهرستان فارسان با ۹۰ درصد و کمترین مربوط به شهرستان بروجن و لردگان با ۶۵ درصد می‌باشد.

این خبر را هم ببینید:  روسیه کارمند سفارت ایتالیا را اخراج کرد

گفتنی است طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۳۸ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه کرند که از این تعداد ۱۳۳ مفر در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

14000206000530 Test PhotoN - خروج 4 شهرستان چهارمحال و بختیاری از وضعیت قرمز/ مرحله دوم واکسیناسون آغاز شد

طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست کرونا ۳۸۲ نفر در استان مثبت شد

همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۳۲۴ نفر از مراجعه‌کنندگان در بخش سرپایی و ۵۸ نفر از بستری‌شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شده است.

لازم به ذکر است هم‌اکنون ۵۳۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۴۲۹ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان بوده و از این تعداد ۷۶ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه  تحت مراقبت و درمان هستند.

انتهای پیام/۶۸۰۳۳


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها