رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  خدمات رسانی دانشجویان بسیجی دانشگاه امیرکبیر به مردم روستای چمن گلین به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، ۳۰ نفز از دانشجویان عضو گروه جهادی روح‌اللهِ بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور در روستای چمن گلین شهرستان سرپل ذهاب به مدت یک هفته به محرومان و نیازمندان این منطقه خدمات […]

به گزارش جامعه نیوز:

 خدمات رسانی دانشجویان بسیجی دانشگاه امیرکبیر به مردم روستای چمن گلین

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، ۳۰ نفز از دانشجویان عضو گروه جهادی روح‌اللهِ بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور در روستای چمن گلین شهرستان سرپل ذهاب به مدت یک هفته به محرومان و نیازمندان این منطقه خدمات رسانی کردند.

روستای چمن گلین با ۴۲ خانوار سکنه، در زلزله سال ۱۳۹۶ که در غرب کشور رخ داد تقریبا به طور کامل ( بدلیل قرار داشتن این روستا روی دامنه کوه) تخریب شد و قرارگاه جهادی-مهندسی حاج احمد متوسلیان به کمک اهالی روستا و گروه های جهادی اقدام به ساخت این روستا در یک منطقه جدید و ایمن به فاصله ۲ کیلومتری از مکان سابق روستا کردند.

 

14000116000205 Test NewPhotoFree - خدمات رسانی دانشجویان بسیجی دانشگاه امیرکبیر به مردم روستای چمن گلین

 

هم اکنون ساخت روستا تقریبا به اتمام رسیده و خوشبختانه همه ۴۲ خانوار ساکن روستا خانه و سرپناه دارند و قدم های نهایی آن در حال طی شدن است.

ساخت مسجد، ساخت پایگاه بسیج و دفتر دهیاری، کاشت ۱۰۰۰ راس نهال در معابر اصلی، ساخت سوله اشتغالزایی و تجهیز آن، ساخت نانوایی و تجهیز آن از پروژه هایی است که هم‌اکنون در این روستا به همت جهادگران در دست انجام است.

بر همین اساس جهادگران گروه جهادی روح‌الله در سه گروه در سه پروژه ساخت مسجد، ساخت پایگاه بسیج و دفتر دهیاری، کاشت ۱۰۰۰ راس نهال در معابر اصلی اقدام به نقش آفرینی کردند.

 

14000116000206 Test NewPhotoFree - خدمات رسانی دانشجویان بسیجی دانشگاه امیرکبیر به مردم روستای چمن گلین

 

پروژه اول تکمیل مسجد برای استفاده عموم بود. کارهای اساسی ساخت مسجد از قبل انجام شده بود و این پروژه در مراحل نهایی خود بود. جهادگران در این پروژه اقدام به برق‌کشی، راویز بندی، اقدامات اولیه برای نما دادن به ساختمان، بتون ریزی، تکمیل دیوارهای محوطه مسجد و… کردند.

این خبر را هم ببینید:  شهادت دانشمندان هسته‌ای موجب ادامه یافتن راه پرافتخار شهدا با قدرت بیشتر است

دو ساختمان در ورودی روستای چمن گلین ساخته شده که یکی از آنها پایگاه بسیج روستا و دیگری ساختمان دهیاری این روستا خواهد بود. این ساختمان ها تکمیل بوده ولی فاقد سرویس بهداشتی بودند. یک دسته از جهادگران در ساخت و اقدامات اولیه (آماده سازی چاه) برای ساخت سرویس بهداشتی مشغول بودند.

 

14000116000207 Test NewPhotoFree - خدمات رسانی دانشجویان بسیجی دانشگاه امیرکبیر به مردم روستای چمن گلین

 

سومین پروژه ای که جهادگران گروه جهادی روح‌الله در آن نقش آفرینی کردند، کاشت ۱۰۰۰ راس نهال چنار در معابر روستا بود که این گروه کاشت نهال در خیابان اصلی و دو کوچه این روستا را انجام داد.

البته در کنار این پروژه ها، برخی کارهای ریز و درشت که به سریعتر و بهتر رسیدن به هدف نهایی (تکمیل ساخت روستای چمن گلین) کمک می کرد، صورت گرفت که در قالب پروژه های ذکر شده جای نمی گرفتند.

 

14000116000208 Test NewPhotoFree - خدمات رسانی دانشجویان بسیجی دانشگاه امیرکبیر به مردم روستای چمن گلین

 

گروه جهادی روح‌الله در راستای حضور موثر در منطقه و ارتباط گیری با مردم، با اهدای لوح یادبود به همه خانواده های ساکن در روستا آنها را به جشن عید مبعث دعوت نمود و جهادگران با حضور اهالی روستا جشن عید مبعث را برگزار کردند.

 همچنین به منظور بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس و رشادت های آنان و نیز عدم توفیق برگزاری اردوی راهیان نور به علت شیوع ویروس کرونا، اعضای گروه جهادی روح‌الله در یادمان شهدای بازی دراز حضور یافته و پای روایتگری پاسدار مجاهد حاج محمد طالبی نشستند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها