پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
خداحافظی مومنی از حوزه هنری پس از ۱۰ سال/ دادمان رئیس می‌شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

خداحافظی مومنی از حوزه هنری پس از ۱۰ سال/ دادمان رئیس می‌شود

به گزارش جامعه نیوز:

خداحافظی مومنی از حوزه هنری پس از ۱۰ سال/ دادمان رئیس می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری فارس، محسن مومنی شریف، که از اوایل دهه ۷۰ شمسی، عهده‌دار مسؤولیت‌هایی از جمله مدیرداخلی مجله سوره نوجوانان، ریاست مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و از اردیبهشت ۱۳۸۹ ریاست حوزه هنری بود که بر اساس شنیده‌ها، امروز پس از ۱۰ سال جای خود را به محمدمهدی دادمان، قائم مقام رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خواهد داد.

مومنی شریف که در اواخر دهه ۶۰ با رمان‌هایی نظیر «پسر خانم آغا» به عرصه‌های فرهنگی معرفی شده بود، ابتدا مدیرداخلی مجله سوره نوجوانان در زمان سردبیری محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) شد و پس از چند سال (در دوره ریاست حسن بنیانیان بر حوزه هنری) به ریاست مرکز آفرینش‌های ادبی این نهاد رسید. 

او در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ با حکم حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات، مدیریت حوزه هنری را پذیرفت و احکام ریاستش بر این حوزه، دو بار در تیرماه ۱۳۹۳ و تیرماه ۱۳۹۷ تمدید شد.

شنیده می‌شود که مومنی شریف، پس از ۱۰ سال ریاست حوزه هنری، در حالی که ۵۳ سال دارد، درخواست بازنشستگی داده و حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به‌زودی از میان گزینه‌های پیشنهادی، محمدمهدی دادمان را به عنوان رئیس حوزه هنری معرفی خواهد کرد.

دادمان، ۲۱ اردیبهشت سال گذشته با حکم قمی، قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی شده بود. او فرزند شهید دکتر رحمان دادمان، وزیر راه و ترابری جمهوری اسلامی بود که هواپیمای او و همراهانش در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۷۰ در مأموریتی به شمال کشور در حوالی ساری سقوط کرد.

این خبر را هم ببینید:  درخواست از وزیر بهداشت برای پیگیری ماجرای اختصاص بودجه کرونا به دانشکده فناوری‌های نوین

محمدمهدی دادمان از مدیران جوان دهه شصتی سازمان تبلیغات اسلامی به شمار می‌آید؛ سازمانی که با انتخاب حجت‌الاسلام محمد قمی به عنوان رئیس آن، رویکرد جوان‌گرایانه‌ای به خود گرفته است.

انتهای پیام/