پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

خبر خوش مجلس برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

به گزارش جامعه نیوز:

 خبر خوش مجلس برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، بابک نگاهداری مشاور رئیس و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی از راه‌اندازی سامانه‌ای برای ایرانیان خارج از کشور به منظور تعامل بهتر آنان با قوه مقننه و همچنین ارائه پیشنهادات و نظرات برای ارتقاء عملکرد و ظرفیت حکمرانی مجلس خبر داد.

وی در همین رابطه اظهار داشت: ایران اسلامی به عنوان یک قدرت بزرگ، موثر و نقش‌آفرین در سطح بین‌المللی مطرح است و همه هموطنان ایرانی که قلب‌شان برای کشورشان می‌تپد و به‌دنبال اعتلای ایران عزیز هستند، به‌نوعی در یک مسیر و به‌دنبال هدف مشترکی هستند که به نوبه خود مقدس و قابل احترام است.

وی افزود: از این رو، رئیس قوه‌مقننه همزمان با عید باستانی نوروز و حلول سال نو، خبر خوشی را برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در جهت کمک به حل مسائل و رفع مشکلات قانونی این عزیزان دارد.

مشاور رئیس مجلس همچنین افزود: بر این اساس و مبتنی بر رویکردهای تحولی کارآمدسازی، هوشمندسازی، مردمی‌سازی و شفاف‌سازی، به یاری خداوند متعال و به دستور رئیس محترم قوه مقننه، ان شاءالله از ابتدای سال ۱۴۰۰ ، دفتر و سامانه ارتباط با ایرانیان خارج از کشور با محوریت اداره کل امور بین الملل ‌آغاز به کار خواهد کرد.

 نگاهداری با اشاره به اینکه این اتفاق با دستور آقای رئیس مجلس رخ داده است گفت: اهم مسائل پیش روی ایرانیان مقیم خارج از کشور و خانواده های آنها، برای افزایش ارتباط و تعامل بهتر با قوه مقننه، توسط کارگروه مشورتی  متشکل از کارشناسان عالی و خبره به نمایندگی از دستگاهها و نهادهای مرتبط با حوزه بین الملل با مسئولیت آقای امیرعبداللهیان، شناسایی و احصاء گردیده و قرار است با استفاده حداکثری از ظرفیت های تخصصی مجلس به ویژه فراکسیون ایرانیان خارج از کشور، کمیسیون‌های تخصصی مربوطه و نمایندگان محترم مجلس در حوزه های انتخابیه، به مسائل این عزیزان رسیدگی شود.

این خبر را هم ببینید:  موسوی: اخذ مالیات از خانه‌های خالی پنج سال معطل یک سامانه است

رییس حوزه ریاست مجلس اظهار داشت: لذا هموطنان عزیز مقیم خارج از کشور می‌توانند از طریق سامانه تازه‌تاسیس به آدرس Iranian.parliran.ir با قوه مقننه تعامل داشته و پیشنهادات و نظرات خود را برای ارتقاء عملکرد و ظرفیت حکمرانی مجلس ثبت و پیگیری نمایند.

بابک نگاهداری افزود: به یقین مجلس یازدهم از همه ظرفیت‌های خود در حوزه قانون‌گذاری و نظارت کلان بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی، با استفاده از ظرفیت ملت بزرگ ایران در اقصی نقاط جهان، برای احیای تمدن نوین اسلامی و بهبود شرایط ایرانیان عزیز استفاده خواهد کرد.

وی در پایان گفت: دفتر ارتباط با ایرانیان خارج از کشور ضمن ایجاد سازوکارهای لازم، آمادگی دارد پذیرای هرگونه تعامل و همکاری صمیمانه، ظرفیت‌های عظیم علمی و تخصصی هموطنان عزیز مقیم خارج از کشور، برای کمک به پیشرفت ایران باشد.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *