پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
خبرنگاران در اولویت ۳ مشاغل پرخطر برای تزریق واکسن/ تئاتر و سینما در گروه دوم صنوف قرار گرفت - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

خبرنگاران در اولویت ۳ مشاغل پرخطر برای تزریق واکسن/ تئاتر و سینما در گروه دوم صنوف قرار گرفت

به گزارش جامعه نیوز:

 خبرنگاران در اولویت ۳ مشاغل پرخطر برای تزریق واکسن/ تئاتر و سینما در گروه دوم صنوف قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمد حسین اسماعیلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین  گفت: با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و با پیگیری های مستمر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی، سینما و تئاتر از گروه مشاغل ۳ به گروه ۲ منتقل شدند تا با این تغییر، فعالیت این دو حوزه ی فرهنگی در شهرهای دارای شرایط سفید و آبی و زرد و نارنجی با رعایت پروتوکل های بهداشتی بلامانع شود.

وی افزود: با هماهنگی ستاد کرونا، سالن‌های تئاتر و سینما می توانند فعالیت خود را در شهرهای غیر از وضعیت قرمز از سر بگیرند و البته این‌فعالیت ها همچنان در شهرهای قرمز ممنوع است.

اسماعیلی بیان کرد: کلیه سالن‌های تئاتر نیز می توانند در شهرهای آبی و زرد و نارنجی فعالیت خود را از سربگیرند.

وی تأکید کرد: در خصوص واکسن کرونا نیز خبرنگاران در اولویت سوم مشاغل پرخطر قرار گرفتند.

  وی افزود: بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، خبرنگاران پس از گروه یک که شامل کادر بهداشت و درمان، جانبازان و بیماران خاص و گروه دو که شامل سالخوردگان بالای ۶۵ سال هستند در گروه سوم مشاغل پر خطر برای واکسن‌کرونا قرار دارند.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان گفت: با توجه به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون در کشور و احتمال درخواست لیست خبرنگاران برای قرار گیری در اولویت برنامه ایمن سازی در استان قزوین، تنها بانک اطلاعاتی موجود جهت ارائه به ستاد واکسیناسیون استان، پایگاه خانه مطبوعات بوده و تنها اعضای اصلی خانه مطبوعات جهت دریافت واکسن معرفی خواهند شد.

این خبر را هم ببینید:  پیدا شدن جسد کوهنورد جوان در لواسان پس از ۵ روز

اسماعیلی تاکید کرد: خبرنگارانی که هنوز عضو خانه مطبوعات نشده و درخواست عضویت نداده اند هرچه سریعتر جهت عضویت اقدام کنند. رعایت شروط آیین نامه عضویت در خانه مطبوعات الزامی است و همچنین اعضایی که در خانه عضویت افتخاری دارند جهت تبدیل عضویت خود به اصلی می توانند مدارک خویش را کامل کرده و پس از لغو عضویت مجددا جهت تبدیل به عضویت اصلی با مدارک کامل اقدام کنند.

انتهای پیام/