پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
خاوازی: مازاد تولید تخم مرغ داریم/ همکاری مشترک وزارت جهاد و مجلس درباره طرح امنیت غذایی - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

خاوازی: مازاد تولید تخم مرغ داریم/ همکاری مشترک وزارت جهاد و مجلس درباره طرح امنیت غذایی

به گزارش جامعه نیوز:

 خاوازی: مازاد تولید تخم مرغ داریم/ همکاری مشترک وزارت جهاد و مجلس درباره طرح امنیت غذایی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی امروز (سه‌شنبه ۱۷ فروردین) بعد از حضور در جلسه کمیسیون کشاورزی در گفت‌وگو تلویزیونی درباره  جزئیات دیدارش با نمایندگان مجلس اظهار داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری نام سال جاری برنامه‌های وزارت جهاد به منظور پشتیبانی از تولید را به اعضای کشاورزی توضیح دادم.

وی افزود: قرار شد یک مجری در وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از تولید پایدار و رفع موانع تولید در نظر بگیریم و مقرر شد اعضای کمیسیون کشاورزی هفته آینده به وزارت جهاد آمده و دیدار مشترکی با یکدیگر داشته باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی درباره طرح امنیت غذایی که امروز در مجلس اعلام وصول شد تصریح کرد: قرار شد کارشناسان وزارت جهاد و همکارانم در این وزارتخانه در این باره کار مشترکی با مجلس انجام دهند و می‌کوشیم تا نگرانی‌های رهبر ا نقلاب درباره امنیت غذایی را رفع کرده و تولیدات محصولات کشاورزی را افزایش دهیم.

خاوازی با اشاره به تفاهم ۲۵ ساله ایران و چین گفت: روابط کشاورزی ایران با چین در این تفاهم‌نامه هم در کمیسیون کشاورزی مطرح شد ضمن اینکه مسیر خوبی برای صادرات محصولات کشاورزی با این تفاهم‌نامه باز خواهد شد ضمن اینکه تلاش داریم تا از فناوری‌های نوین کشاورزی استفاده کرده و تولیدات خود را افزایش دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: درباره توزیع نهاده های دامی و تصمیمات اخیر برای بازار مرغ و تصمیمات آتی برای ماه رمضان هم توضیحاتی را به نمایندگان مجلس دادم این در حالی است که تولید مرغ به اندازه کافی در کشورمان وجود دارد ولی اتفاقات اخیر نامیمون به دلیل فقدان توزیع بوده است و قرار شد برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدتی را در این باره در نظر بگیریم.

این خبر را هم ببینید:  شناسایی «رضا کریمی» عامل خرابکاری در نطنز

وی درباره بازار تخم‌مرغ هم گفت: تولیدات تخم‌مرغ در شرایط فعلی بسیار زیاد است و مازاد تولید هم داریم و قرار شد برای حمایت از تولیدکنندگان اقداماتی صورت گیرد.

انتهای پیام/