رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۲۹ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 11 May

به گزارش جامعه نیوز:  حمله به قالیباف ‌و مجلس برای خبری که کذب بود! به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، از روز گذشته ابتدا در خبرگزاری دولتی ایرنا و سپس برخی رسانه ها و کاربران فضای مجازی جدولی منتشر شد که طی آن ادعای شده بود بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و پس از تصویب […]

به گزارش جامعه نیوز:

 حمله به قالیباف ‌و مجلس برای خبری که کذب بود!

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، از روز گذشته ابتدا در خبرگزاری دولتی ایرنا و سپس برخی رسانه ها و کاربران فضای مجازی جدولی منتشر شد که طی آن ادعای شده بود بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و پس از تصویب آن، توسط مجلس دستکاری شده است.

پس از انتشار این خبر، بسیاری از نمایندگان مجلس، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ و حتی کارشناسان اقتصادی اعلام کردند که جدول منتشر شده حاوی ستون های دروغ و جعل شده است. 

طی این توضیحات تصریح شد، ستونی که با عنوان «مصوبه مجلس» درجدول جعلی ایرنا آمده در حقیقت اعداد و ارقام «لایحه دولت» است!

پس از انتشار این جدول، مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کرد که از این اقدام شکایت رسمی خواهد کرد تا ایرنا و سایر رسانه ها و افرادی که این جدول را بازنشر کرده اند در مرجع قضایی پاسخ گو باشند. 

 نهایتا پس از توضیحات مجلس و اعلام رسمی برای شکایت از منتشرکنندگان این خبر، خبرگزاری ایرنا و برخی دیگر از رسانه های منتشر کننده طی اطلاعیه‌ای عذرخواهی کردند. 

در توضیحات و اطلاعیه خبرگزاری ایرنا درباره انتشار جدول اشتباه بودجه، آمده است که آنچه با عنوان “دروغ و جعل” ایرنا از سوی خبرگزاری خانه ملت مطرح شده، مربوط به بی‌دقتی خبرنگار و جابه‌جا عنوان شدن سرستون‌های جدول مربوط به جزییات این تعییرات در لایحه بودجه ۱۴۰۰ است.

در نهایت پس از اعلام عذرخواهی خبرگزاری دولتی ایرنا، خبر مذکور از خروجی این خبرگزاری و سایر رسانه‌ها حذف شد. 

این خبر را هم ببینید:  مصوبه کمیسیون قضایی درباره نحوه ثبت اختراعات صنعتی

به گزارش فارس، متن توضیحات خبرگزاری ایرنا درخصوص این خبر به شرح زیر است:

“به دلیل بی دقتی خبرنگار در استفاده از عناوین جدول و نیز طی نشدن مراحل کامل ویراستاری مطلب، درحالی که مطابق آیین نامه داخلی خبرگزاری جمهوی اسلامی، گزارشی در این سطح از اهمیت، باید حتما به تایید مسئولان ارشد خبری سازمان و همچنین، دستگاه تخصصی ذیربط (سازمان برنامه وبودجه کشور یا معاونت امور مجلس ریاست جمهوری) می رسید ولی این فرایند طی نشده است، ضمن پوزش از مخاطبان ایرنا، مطلب یاد شده از کلیه خروجی های خبرگزاری حذف می شود.

در واقع، آنچه با عنوان “دروغ و جعل” ایرنا از سوی خبرگزاری خانه ملت مطرح شده است، مربوط به بی‌دقتی خبرنگار و جابه‌جا عنوان شدن سرستون‌های جدول مربوط به جزییات این تعییرات در لایحه بودجه ۱۴۰۰ است.”

هرچند با همه این تفاسیر، برخی معتقدند عده‌ای با انتشار این خبر جعلی به دنبال به حاشیه بردن و کم رنگ کردن حواشی مصاحبه محرمانه وزیر خارجه از شبکه سعودی است!

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها