پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
حل مشکلات اقتصادی با پیوستن بهFATF دروغی بزرگ است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

حل مشکلات اقتصادی با پیوستن بهFATF دروغی بزرگ است

به گزارش جامعه نیوز:

 حل مشکلات اقتصادی با پیوستن بهFATF دروغی بزرگ است

هادی بیگی‌نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره درخواست دولت به منظور بررسی FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: کشورهای استکباری براساس FATF تصمیم گرفته‌اند که اعضای این کنوانسیون باید تمام تراکنش‌های مالی و تجاری خود را اعلام کرده تا بتوانند بر آن نظارت کنند. 

وی افزود: بهانه آنها برای این موضوع این است که FATF بتواند بر تراکنش‌های مالی گروه‌های تروریستی نظارت کند ولی اگر ما هم به FATF  بپیوندیم، با دست خودمان تمامی تراکنش‌های مالی و تجاری که راه‌های دور زدن تحریم‌هاست را به غربی‌ها خواهیم داد و معنای این کار باز کردن مشتمان برای دشمن است. 

وی خاطرنشان کرد: از نظر دنیای استکبار گروه تروریستی، گروهی است که غربی‌ها تعریف می‌کنند، در حالی که تعریف ما از این موضوع کاملاً متفاوت است و بر همین اساس، کشورهای استعماری تعریفی که شورای امنیت از گروه‌های تروریستی دارد را مدنظرشان قرار می‌دهند. 

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: ما در مصادیق شورای امنیت اختلاف‌نظر داریم چرا که طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، نیروهای نظامی آمریکا از عناصر تروریستی محسوب می‌شود، ولی شورای امنیت آنها را تروریست نمی‌داند. همچنین ما اسرائیل را به عنوان یک رژیم اشغالگر می‌شناسیم، در حالی که شورای امنیت نظر ما را قبول ندارد، لذا ما در موضوع FATF اختلاف‌نظر جدی با اعضای آن داریم.

بیگی‌نژاد گفت: از نظر FATF حزب‌الله لبنان یک گروه تروریستی است و چنین برداشتی که در مورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارند، در حالی که ما چنین تعریف، برداشت و مصادیقی را نپذیرفته و رد می‌کنیم، لذا جمهوری اسلامی از نظر بنیانی با FATF اختلافات بسیار گسترده‌ای دارد.

این خبر را هم ببینید:  طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاح شد

وی افزود: عده‌ای معتقدند که باید FATF را بپذیریم تا مشکلات مالی کشور حل شود، در حالی که این موضوع یک دروغ واضح است، چرا که مشکل مالی ما در حوزه بانکی به تحریم‌های آمریکا باز می‌گردد. 

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان در حوزه‌های هسته‌ای، موشکی، تروریستی، حقوق بشر و عدم پولشویی است در حالی که هیچکدام از آنها با پیوستن ایران به FATF حل نخواهد شد. 

وی گفت: نبایستی دولت و همراهان آنها دروغی به نام رفع مشکلات کشور با پیوستن ایران با FATF را مطرح کنند. 

وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد هیأت حاکمه دولت شامل حسن روحانی، محمود واعظی و چند نفر از مشاورین رئیس‌جمهور و اعضای کابینه خواهان پیوستن ایران به FATF هستند، این در حالی است که دولت ضعف و ناکارآمدی فراوانی داشته و تلاش می‌ کند با موضوعات انحرافی و حاشیه‌ای در جامعه و با عملیات روانی، به بوته فراموشی بسپارند. 

بیگی‌نژاد گفت:‌ دولت روحانی عدم دستاوردها و ضعف‌هایش را یک روز به گردن ترامپ می‌اندازد و روز دیگر گردن دولت قبلی، وقتی هم بایدن روی کار بیاید لابد سوءمدیریت‌ها هم باید گردن بایدن بیفتد؛ همچنین بعد از گذشت چند ماه از روی کار آمدن دولت بعدی آمریکا، ضعف‌های دولت هم گردن FATF خواهد افتاد. 

وی خاطرنشان کرد: دولت به جای بهانه جویی و حاشیه‌سازی بهتر است کار کرده و برای مردم تلاش کند و ای کاش وقت و سرمایه‌ای که برای حاشیه‌سازی در کشور از سوی دولت صرف می‌شود، برای حل مشکلات کشور هزینه می‌شد.

وی افزود: حسن روحانی و دولتش هر روز به دنبال یک غوغای جدید در جامعه می‌گردند و به نظر می‌رسد رئیس‌جمهور به دنبال غوغازیستی است و بر همین اساس تلاش دارد ضعف‌ها و سوءمدیریت‌ها را بپوشاند.

این خبر را هم ببینید:  پلیس در تراز انقلاب اسلامی عاملی بازدارنده در مقابل هنجارشکنان است

انتهای پیام/