پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
حق مأموریت سفرهای خارجی با وجود بلیت و هتل رایگان معنی ندارد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

حق مأموریت سفرهای خارجی با وجود بلیت و هتل رایگان معنی ندارد

به گزارش جامعه نیوز:

 حق مأموریت سفرهای خارجی با وجود بلیت و هتل رایگان معنی ندارد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس و در تذکر شفاهی با بیان اینکه دولت الکترونیک یک تحول اداری و انقلاب اداری ایجاد می‌کند، اظهار داشت: ضرورت سلامت اداری و تکریم ارباب رجوع با استفاده از دولت الکترونیک در ایام کرونا بیشتر احساس می‌شد، اما متأسفانه ما بیشتر از ۲۵ درصد از این ظرفیت استفاده نکرده‌ایم که لازم است در این خصوص تدبیر شود.

وی در ادامه با اشاره به موضوع حق ماموریت نمایندگان مجلس و کارکنان دستگاه‌های دولتی گفت: معنی ندارد که وقتی افراد با بلیت رایگان و هتل رایگان به ماموریت خارجی می‌روند که مثلا از یک نمایشگاه بازدید کنند، مبالغی مانند ۱۵ میلیون یا ۲۰ میلیون تومان حق ماموریت برایشان در نظر گرفته شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس تأکید کرد: از آقای کوثری می‌خواهیم که این موضوع را پیگیری کنند که یا حق ماموریت‌ها قطع و یا کم شود.

جلالی در ادامه به مشکلات مربوط به صادرات خشکبار در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: کل صادرات خشکبار ما ۵ میلیارد دلار است و اگر بخواهیم این صادرات را در قالب پیمان‌سپاری‌های ارزی یا اختصاص ارز نیمایی انجام دهیم، خسارت به کشاورزان خواهد بود. بنابراین لازم است در این خصوص هم چاره‌اندیشی شود.

وی همچنین به مشکلات مناطق کویری و آب این مناطق اشاره کرد و گفت: کشاورزی در مناطق کویری در حال نابودی است و لازم است دولت کشاورزی مکانیزه و آبیاری نوین را به ویژه در جاهایی مانند رفسنجان که باغ‌های پسته رو به نابودی است دنبال کند.

این خبر را هم ببینید:  پادشاهان را صید معظم، دل انسان است

انتهای پیام/