پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
حسینی: ایجاد درگیری میان مسلمانان خواسته دشمن است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

حسینی: ایجاد درگیری میان مسلمانان خواسته دشمن است

به گزارش جامعه نیوز:

 حسینی: ایجاد درگیری میان مسلمانان خواسته دشمن است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،  سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در مراسمی که به مناسبت هفته وحدت برگزار شد، ضمن تبریک این هفته و میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص)گفت: اگر ما درست عمل کنیم و  رفتار ما  به گونه ای باشد که امت واحده باشیم، دنیا به ما چشم خواهند دوخت و از ما درس خواهند گرفت.

وی افزود: اگر به جای نزاع، کشمکش و درگیری، آیه «انما المومنون إِخوه» را متجلی کنیم و در رفتار و گفتارمان آن را نشان دهیم مسلمانان دیگر هم یاد خواهند گرفت.

حسینی تاکید کرد: چرا باید برخی ملت های مسلمان با هم درگیر شوند و به جان هم بیفتند، مانند درگیری‌هایی که گاهی در افغانستان و عراق و سوریه می بینیم؛ این چیزی است که دشمن می خواهد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به آیاتی که درباره تعاون، همکاری، همیاری و همدلی وجود دارد، گفت: حتی ما اگر این آیات را هم نداشتیم عقل حکم می کرد که اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم و توسعه پیدا کنیم باید به جای کشمکش و نزاع، دست به دست هم دهیم. اما اگر به جان هم بیفتیم ضعیف می‌شویم و دشمن بر ما چیره می شود.

وی افزود: ما امتی و ملتی هستیم که می توانیم تمدن ساز باشیم و اینها شعار و حرف نیست، و در گذشته می بینید چه دانشمندان، حکیمان و بزرگانی داریم که هنوز هم به آنها افتخار می شود.

حسینی یادآور شد: حضرت امام، هفته وحدت را نامگذاری کردند و جمهوری اسلامی هم آن را با قدرت پیگیری می کند و به گونه ای نیست که بگوییم شعار می دهیم. حتی رهبر انقلاب هم فرمودند برخی از این شیعیانی که تفرقه ایجاد می کنند و به جای هفته وحدت بحث هفته برائت را مطرح می کنند، شیعه انگلیسی هستند.

این خبر را هم ببینید:  اصلاح‌طلبان و فروکش‌کردن دلسوزی آنها درباره افغانستان

حسینی در ادامه با ابلاغ سلام رئیس جمهور به شرکت کنندگان مراسم، تاکید کرد: آیت الله رئیسی بسیار علاقه مند هستند در این گونه محافل و مراسم مختلف در شهرهای مختلف شرکت کنند. انشالله این روحیه همه مسئولان باشند که از نزدیک مسائل را لمس و درک کنند و مشکلات مردم را ببینند.

وی با بیان اینکه انشالله روز به روز شرایط بهتر شود، گفت: در همین داستان واکسن دیدید که می گفتند که کلی زمان می برد تا نوبت ما شود اما به لطف خدا و تلاش دولت مشکلات حل و این گره باز شد. در حوزه‌های دیگر اگر ما تلاش کنیم و بر حل مسائل متمرکز شویم و اگر به تعارض  منافع نباشد و به دنبال منافع خود نباشیم مشکلات حل می‌شود.

وی در پایان با تبریک مجدد میلاد پیامبر اکرم (ص) تاکید کرد: پیامبر نیامده ما را فقط به دعا و عبادت فرا بخواند، پیامبر آمد که هم دنیای ما آباد شود و هم در آخرت عاقبت به خیر شویم و به جای اینکه بخواهیم به حقوق دیگران تعدی کنیم، ایثار و فداکاری داشته باشیم و برای مردم آرامش و امنیت  ایجاد شود.

انتهای پیام/