پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
حرف رئیس جمهور پیشین درباره انتخابات "فتنه" است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

حرف رئیس جمهور پیشین درباره انتخابات “فتنه” است

به گزارش جامعه نیوز:

 حرف رئیس جمهور پیشین درباره انتخابات “فتنه” است

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در برنامه زنده تلویزیونی سروش آسمانی که از شبکه قزوین پخش می شود، اظهار کرد: عید از نظر لغوی از ریشه میعاد و بازگشت آمده است و عید وقتی به معنای بازگشت است این سؤال مطرح می شود که بازگشت به چه چیزی؟ پاسخ این است که عید بازگشت به فطرت انسانی است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: وقتی به پایان ماه رمضان می رسیم فکر می کنیم درونمان با صفاست و فطرتمان پاک شده و به فطرت خود بازگشته ایم. تفاوت عید فطر اختصاص به انسان و انسانیت دارد و آن انسانی که خدا او را به تقوا دعوت کرد و چنین انسانی خودش را با خدا هماهنگ می کند و تلاش می کند به اصالت های فطرت خود باز گردد تا در کشاکش دنیا گم نشود.

امام جمعه قزوین بیان کرد: طبیعت انسان است که گرسنه و تشنه می شود که اینها نیازهای طبیعی ما هستند و ابزاری برای رسیدن به فطرت است و نباید آنها را هدف بدانیم. دنیا مزرعه آخرت است و پلی است برای عبور به عالم ملکوت و عوالم بعد از دنیا و اگر همه سرمایه های خود را در دنیا بگذاریم، چیزی برای آخرت نداریم و عید فطر ما را آگاه می کند که امور فطری محور است و لازم است به دنیا به عنوان وسیله نگاه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در دعا سه مرحله جدی داریم، گاهی دعاها کوتاه هستند اما این سه مرحله در آن وجود دارد. مرحله اول این است که با مخاطبمان که خداست، صحبت می کنیم؛ در ماه رمضان در دعاهای قنوت عظمت خدا را یادآور می شویم و می گوییم در ماه رمضان به برکت این ماه، عظمت تو بیشتر برای ما آشکار شد و در ماه رمضان حس این را پیدا می کنیم که خدا را با عظمت‌تر ببینیم.

آیت الله عابدینی افزود: در دعاها می گوییم خدایا چشم ما از گناه نسبت به وقت های دیگر دور می شود و می دانیم خدایا تو اهل جود و جبروت هستی و هر چه ما خودمان را تاریک کردیم، جبران کردی و روشنمان ساختی. خدایا تو ما را در این ماه عفو می کنی و این رحمت و عفو در این ماه بیشتر دیده می شود و انسان حس بهتری در این ماه دارد.

این خبر را هم ببینید:  نامه رئیس کمیسیون انرژی به وزیر نفت درباره احتمال افت مخازن پارس جنوبی

امام جمعه قزوین بیان کرد: در دعای قنوت عید فطر می گوییم خدایا تو پروردگار من هستی برای با تقوا کردنم چرا که اهل تقوایی. تقوا یعنی خودمان را در عهد و پیمان ها با خدا نگهداریم و نباید در مقابل جاذبه های دنیایی ببازیم. خدا هیچگاه پیمان نمی شکند و انسان هم باید اهل تقوا باشد و پیمان شکنی نکند.

وی عنوان کرد: این چهار محور، یک مرحله از دعا بود و در نهایت اسماء الله می گوییم و صلوات می فرستیم، خدا می گوید صلوات دعای مستجاب شده است و اگر بعد از آن چیزی بخواهیم خدا آن را اجابت می کند و دعای انسان مستجاب می شود. در نهایت خیلی از ما‌ خیر خودمان را نمی دانیم و نسبت به نیازهای حقیقی که در دنیا و قیامت به کارمان بیاید آگاه نیستیم، به همین خاطر می گوییم خدایا من آن چیزی را می خواهم که بهترین بندگانت از تو خواسته اند و اینگونه دعای خود را در دعای قنوت عید فطر کامل می کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به ظلم های اتفاق افتاده در افغانستان و فلسطین اظهار کرد: با وجود رهبری فرزانه، چشمه امنیت در ایران اسلامی به عنوان ام‌القرای کشورهای اسلامی دیده می شود. انقلابی که توسط امام راحل به پیروزی رسید و توسط رهبری شایسته و حکیم به سمت مقاصد عالیه حرکت می کند و عالی ترین مقصدی که انقلاب به آن سمت در حرکت است، زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت(عج) است.

امام جمعه قزوین افزود: اینکه منتظر امام زمان (عج) هستیم، ایشان را امام قائم (عج) می خوانیم و منتظران هم همواره باید در حال قیام باشند. خدا در مورد یهود فرموده یک دینار که به آنها امانت داده اید را به شما باز نمی گردانند و امروز صهیونیست ها هرگز حاضر نمی شوند حاصل خیز ترین زمین ها را به مسلمانان باز گردانند و باید در مقابل آنها اهل قیام باشیم.

این خبر را هم ببینید:  حضور نظامیان آمریکایی بر دامنه نا امنی افغانستان افزوده است

آیت الله عابدینی بیان کرد: زمانی چندین کشور عربی در مقابل رژیم دست نشانده غاصب صهیونیستی تازه به دوران رسیده که چیزی نبود با امکانات ناچیز وارد جنگ شدند اما همه آن کشورها به خاطر اختلافات و پا درمیانی اجانب شکست خوردند. فلسطینی ها مقاومت هایی می کردند و هر وقت به جایی می رسید و یک قدم به جلو می رفتند تا بخشی از سرزمین خود را آزاد کنند، سازمان ملل فورا قطعنامه صلح و سازش صادر می کرد.

وی اضافه کرد: امروز هم سازمان ملل همان کار را می کند و وقتی موشک باران آن ها را کلافه می کنند می گویند صلح بهتر است و این شیوه استکباری و صهیونیستی است. صهیونیست ها زمانی می گفتند نیل تا فرات، بعد نظم نوین جهانی را مطرح کردند اما در نهایت دور خودشان دیوار کشیدند و الان از بالای دیوارهایشان موشک های فلسطینی ها امانشان را بریده و هیچ صهیونیستی در امان نیست و روزی را شاهد خواهیم بود که صهیونیست ها در هیچ جای دنیا در امان نخواهند بود و انتقام خون های ریخته شده و قربانیان ترور را باید بدهند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: آنها اگر موقتا می خواهند جان سالم به در ببرند، راهش مهاجرت معکوس است و باید جان خود را بردارند و از این سرزمین بروند و اگر اینجا بمانند یقین بدانند قتلگاه آنها خواهد بود و ان شاءالله فرزندان اسلامی کار خود را با قدرت انجام دهند و این ظالمان را نابود کنند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: برگزاری نماز عید فطر که به صورت متمرکز برگزار شد اقدام بسیار با برکتی است که چند سالی است صورت می گیرد و به همین خاطر از همه ائمه جماعت، هیئت ها، مساجد، هیئت امناها، مسئولان اجرایی و بهداشت و درمان قدردانی می کنیم که زمینه این شکوه و عظمت را فراهم کردند.

وی درباره انتخابات گفت: موضوع دیگری که در اینجا باید به آن بپردازیم این است که این ایام سالروز ورود مسلم بن عقیل به کوفه است؛ وقتی امام خمینی(ره) از فرانسه آمدند ملت ایران مانند مردم کوفه برخورد نکردند و در هر خطری که برای امام پیش آمد، فتنه هایی که تدارک دیدند و هر کاری کردند مردم پشت امام ایستادند. این مردم، مردم کوفه نیستند که مسلم زمان را تنها بگذارند و به همین خاطر ایران مرکز اقتدار جهان و مستضعفان عالم شد.

این خبر را هم ببینید:  واکنش کاربران به استعفای حسام‌الدین آشنا/ کجا به سلامتی؟ به‌قول آقا بزن دررو نداریم!

آیت الله عابدینی افزود: امروز هم ملت ما رهبر فرزانه انقلاب که پرچمدار عزت و اقتدار ماست را تنها نمی گذارند و قرار این است که این پرچم به دست صاحب اصلی سپرده شود و ما پای فرمان رهبری در مقابل هر فتنه ای ایستاده ایم تا این پرچم را به دست صاحب اصلی بسپاریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: موضوع انتخابات مناسبت دیگری است که در مرحله نام نویسی است. آدم ها وقتی نام نویسی می کنند عقل و درایت و مصلحت بینی شان را نشان می دهند و باید وعده درست بدهند تا بتوانند عمل کنند. کسانی که حرف نابخردانه می زنند توهین به ملت است و باید فیلتر های قوی تر باشد تا هر کسی به این عرصه ورود نکند و کاندیدایی نتواند وارد عرصه بشود که بگوید اگر من تایید نشوم، در انتخابات شرکت نمی کنم که این فتنه و حرف صهیونیستی است.

وی خاطرنشان کرد: البته مردم ما فرهیخته‌تر از آن هستند که امثال این آدم دیده شوند و بصیرت برای همین موقعیت هاست. نام نویسی فراز و فرودی دارد و طبق معیارهای نظام جمهوری اسلامی و شورای نگهبان باید در مورد آن عمل شود و هر نتیجه ای که توسط قانون اعلام شد به آن احترام گذاشته شود. امام خمینی(ره) گفتند هر کسی با معیارهای شورای نگهبان مخالفت کند مفسد فی‌الارض است. ریاست جمهوری هم فراز و فرودی دارد، وقتی کسی که رای می آورد، در طول مدت ریاست جمهوری کارهایی انجام می دهد یا انجام نمی دهد؛ زمانی که به پایان دوره او نزدیک می شویم فرود ریاست جمهوری است و این باید حکیمانه باشد و جوری نباشد که خاطرات تلخ تر و تاریک و سیاهی از آن فرد باقی بماند.

انتهای پیام/