پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

حذف پدافند غیرعامل از جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا اشتباهی بزرگ بود

به گزارش جامعه نیوز:

 حذف پدافند غیرعامل از جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا اشتباهی بزرگ بود

بهروز محبی نجم آبادی  عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: متاسفانه در کشور ما برخی مواقع سیاست‎هایی اعمال می‌شود که در آنها  خطراتی که در آینده ممکن است کشور را تهدید کند در نظر گرفته نمی شود. خصوصا وقتی دولتی در حال رفتن است تصمیم هایی میگیرد که در حوزه زیستی در سال های آینده ممکن است کشور را تهدید کند.

وی افزود: ما دیدیم که در حوزه مدیریت مقابله با شیوع ویروس کرونا تصمیم های غلط باعث شد  بسیاری از شغل ها از بین برود و در بازه زمانی خاصی برخی داروها در کشور کمیاب شود. در این دوران نیروهای جهادی و همچنین نیروهای مسلح سعی کردند از آلام مردم بکاهند خصوصا در روزهای اول بحث ضدعفونی کردن معابر را در دستور کار قرار دادند و عده ای نیز در کنار مبتلایان در بیمارستان ها حضور یافتند که این سطح از همکاری و همدردی با قابل توجه بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در مجموع نیروهای مسلح در حوزه کرونا به وظیفه خود عمل کردند. آن ها بدون چشم داشتی به کمک مردم آمدند.  

محبی گفت: حذف سازمان پدافند غیرعامل از جلسات ستاد مقابله با کرونا قطعا تاثیر منفی در روند مبارزه با بحران کرونا داشت. دوستان سازمان پدافند به علت داشتن نگاه کامل و جامع به مسائل در بحران ها میتوانند در مدیریت بحران ها بسیار اثرگذار باشند. حذف این سازمان از جلسات ستاد مدیریت بحران ویروس کرونا اشتباهی بزرگ بود.

این خبر را هم ببینید:  ابلاغ تأیید صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در تمام حوزه‌های انتخابیه به استانداری‌ها

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در ماجرای تولید واکسن که می توانست فرصتی برای کشور باشد ما دیدم که برخی مسئولان با مردم رو راست نبودند و علت تاخیر در تولید واکسن را با صداقت به مردم اعلام نکردند و همین امر باعث شد در فضای مجازی این موضوع مورد تمسخر قرار گیرد و همین امر باعث سو استفاده دشمنان شد. این موضوع به خوبی نشان داد که نظر نگرفتن تمامی ابعاد یک موضوع می تواند یک فرصت را به راحتی به تهدید تبدیل کند.

وی گفت: استفاده از ظرفیت های سازمان پدافند غیرعامل یعنی این که مسئولان به تمامی ابعاد یک موضوع توجه داشته باشند تا بتوانند به راحتی از تهدید ها فرصت بسازند.

محبی در پایان درباره نقش نیروهای مسلح در  کنترل بحران کرونا گفت: احداث سریع بیمارستان های صحرایی خود نشان دهنده عملکرد خوب نیروهای مسلح بود. ما همچنین دیدن که نیروهای انتظامی توانستند با اعمال محدودهای عبور و مرور نقش بسزایی در کنترل ویروس کرونا ایفا کنند. در بحث واکسیناسیون هم دیدم سپاه و بسیج و همچنین ارتش تمام امکانات خود را برای تسریع در روند واکسیناسیون در اختیار مردم گذاشتند.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *