رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 100 خبر


  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
  • الأحد ۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 20 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  حذف ردیف خودکفایی گندم آسیب‌های زیادی به کشور زده است به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریور) در جلسه علنی  و در طرح سؤال ملی خود از کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در […]

به گزارش جامعه نیوز:

 حذف ردیف خودکفایی گندم آسیب‌های زیادی به کشور زده است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریور) در جلسه علنی  و در طرح سؤال ملی خود از کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در اصول سوم و ۴۳ قانون اساسی بر لزوم خود کفایی در کشاورزی اشاره شده و تاکید شده که باید با افزایش محصولات کشاورزی، دامی و صنعتی نیازهای کشور تامین شود که این کار می‌تواند کشور را از واردات بی‌نیاز کرد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری بر لزوم خودکفایی در محصولات کشاورزی به ویژه محصول استراتژیک گندم افزود: این موضوع بسیار مهم است و مقام معظم رهبر بر آن تاکید کردند که باید دستگاه کشاورزی کشور توجه لازم را به آن داشته باشد چرا که کشاورزی یک از اساسی‌ترین محورهای توسعه‌ای و پایه‌ای در کشورمان است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) کشاورزی و مجلس را در راس امور اشاره کردند و جالب است بدانید که قبل از مجلس، کشاورزی را در راس امور دانستند لذا مجلس باید از کشاورزی و تولید گران آن حمایت کند.

خضریان گفت:‌در کشورهای توسعه یافته و سیاسی که میل به استقلال دارند، تلاش می‌کند از نظر منابع غذایی و کشاورزی اهمیت ویژه‌ای به این موضوع دهند.

وی افزود: محصولاتی با درجه اهمیت بالاتر از اهمیت بیشتری برخوردارند؛ گندم از محصولات اساسی کشاورزی ماست.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت:‌کشورهایی مانند آمریکا، روسیه، هند،چین، پاکستان، استرالیا، اوکراین، و دیگر کشورها برای تولید و صادرات گندم برنامه‌های راهبردی و منحصر به فردی دارند؛ آقایان غربگرا اگر کشور را با الگوهای آمریکایی می‌خواهید اداره کنید حداقل در اینجا از آمریکایی‌ها یاد بگیرید که حداقل کالای استراتژیک را در کشور خودمان تولید کنید و نمی‌شود که ما همه چیزمان را به غرب واگذار کنیم و تولید را در این کشور زمین‌گیر کنیم و کشاورزمان در این کشور مظلومانه در حال مشاهده این صحنه ناجوانمردانه باشد.

خضریان گفت: آقای وزیر جهاد کشاورزی، مقام معظم رهبری با چنین دیدگاهی رویکرد آینده نگرانه را در پیش گرفتند و توصیه‌های مؤکد با ابلاغ سیاست کلی به ویژه از دهه ۸۰ به این ور خودکفایی را در دستور کار قرار دادند تا اینکه در سال ۸۳ این هدف محقق شد ولیکن استمرار پیدا نکرد.

وی افزود:‌دلیل عدم استمرار آن مشخص نیست؛ در طول ۲ سال گذشته وزرای جهاد کشاورزی و مسئولین دولتی در عالیترین سطح بعضا به دروغ اعلام می‌کنند که ما در گندم خودکفا هستیم.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: حذف ردیف خودکفایی گندم آسیب‌های زیادی به کشور زده است و چرا حتی آقای خاوازی مبنی بر اعلام این خبر خلاف که ما خودکفا شده‌ایم زمینه آن را فراهم کردند؛ این وضعیت ورشکستگی کشور را دچار بحران‌ها خواهد کرد.

ادامه دارد…


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها