رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

به گزارش جامعه نیوز: حجت‌الاسلام کاشانی جواب عبدالکریم سروش را داد به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حامد کاشانی، سخنران مذهبی طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نسبت به اظهارات توهین آمیز عبدالکریم سروش واکنش نشان داد و نوشت: آقای دکتر عبدالکریم سروش بارها در فحوای نوشتجات و سخنرانی‌های خود تمسک […]

به گزارش جامعه نیوز:

حجت‌الاسلام کاشانی جواب عبدالکریم سروش را داد

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حامد کاشانی، سخنران مذهبی طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نسبت به اظهارات توهین آمیز عبدالکریم سروش واکنش نشان داد و نوشت:

آقای دکتر عبدالکریم سروش بارها در فحوای نوشتجات و سخنرانی‌های خود تمسک به احادیث (منقولات از افراد مورد وثوق) را نقد یا رد کرده و بارها با این تیغ، روایات و راویان را جرح نموده و ظاهراً به جایگاه عظیم روایات چندان اعتقادی ندارد.

اما اخیرا، با تمسک به نقل از شخصی (که برای مخاطبان ناشناس هم هست) اتهام و بهتان جعل حدیث به طیفی از سخنرانان مذهبی، به ویژه استاد شیخ حسین انصاریان زده است و با تمسخر ایشان را کم‌سواد معرفی نموده است.

فارغ از آمیختن مطالب صحیح، سقیم و درهم کردن استدلال، تمثیل و مزاح که روش دیرین او برای القای مطلب همراه با مغالطه است، اینکه ایشان برای بازی با آبروی افراد، از نقل از افراد ناشناس برای مخاطب استفاده می‌کند و خود را شخصاً از تحقیق و رسیدن به اطمینان بی‌نیاز می‌بیند و فقط به یک نقل اکتفا می‌کند، برایم جالب بود. بائک تجر و بائی لا تجر؟

پی‌نوشت: مطالب تاریخی و حدیثی دکتر سروش معمولاً دچار اشکالات روشی جدی است، اما این همه جرأت در توهین و اتهام نوبر است.

پی‌نوشت دوم: طبعاً هیچ سخنران و عالمی جز معصومان (ع) از آفت خطا و نسیان، مصون نیست، اما برخی به اسم نقد، تمسخر می‌کنند و بهتان می‌زنند و نه در میدان علم که در عرصه اخلاق هم می‌بازند‌.

این خبر را هم ببینید:  امام رئوف و تأکید بر ارزش هدیه کردن شادی‌ به دیگران

براساس این گزارش، حسین حاج فرج الله دباغ معروف به عبدالکریم سروش ساکن آمریکا که در دهه ۷۰ نقش تئوریسین جریان اصلاحات را ایفا می‌کرد و بارها در روزنامه‌های زنجیره‌ای آن دوران، مقدسات را مورد هجمه و هتاکی قرار داده بود در سال‌های اخیر بیشتر با نوشتن مقاله و سخنرانی در دانشگاه‌های خارج از کشور به ترویج افکارش می‌پردازد.

وی در تازه‌ترین سخنانش با موضوع خرافه‌گرایی، شمشیر حملاتش را به سمت هیأت‌های مذهبی چرخانده و با نام بردن از چند تن از سخنران‌ها از جمله حجت‌الاسلام والمسلمین استاد شیخ حسین انصاریان، حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان و دکتر رحیم ‌پورازغدی، مداحان و سخنران‌ها را مروج خرافات در جامعه معرفی کرده است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها