پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
حجت‌الاسلام کاشانی جواب عبدالکریم سروش را داد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

حجت‌الاسلام کاشانی جواب عبدالکریم سروش را داد

به گزارش جامعه نیوز:

حجت‌الاسلام کاشانی جواب عبدالکریم سروش را داد

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حامد کاشانی، سخنران مذهبی طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نسبت به اظهارات توهین آمیز عبدالکریم سروش واکنش نشان داد و نوشت:

آقای دکتر عبدالکریم سروش بارها در فحوای نوشتجات و سخنرانی‌های خود تمسک به احادیث (منقولات از افراد مورد وثوق) را نقد یا رد کرده و بارها با این تیغ، روایات و راویان را جرح نموده و ظاهراً به جایگاه عظیم روایات چندان اعتقادی ندارد.

اما اخیرا، با تمسک به نقل از شخصی (که برای مخاطبان ناشناس هم هست) اتهام و بهتان جعل حدیث به طیفی از سخنرانان مذهبی، به ویژه استاد شیخ حسین انصاریان زده است و با تمسخر ایشان را کم‌سواد معرفی نموده است.

فارغ از آمیختن مطالب صحیح، سقیم و درهم کردن استدلال، تمثیل و مزاح که روش دیرین او برای القای مطلب همراه با مغالطه است، اینکه ایشان برای بازی با آبروی افراد، از نقل از افراد ناشناس برای مخاطب استفاده می‌کند و خود را شخصاً از تحقیق و رسیدن به اطمینان بی‌نیاز می‌بیند و فقط به یک نقل اکتفا می‌کند، برایم جالب بود. بائک تجر و بائی لا تجر؟

پی‌نوشت: مطالب تاریخی و حدیثی دکتر سروش معمولاً دچار اشکالات روشی جدی است، اما این همه جرأت در توهین و اتهام نوبر است.

پی‌نوشت دوم: طبعاً هیچ سخنران و عالمی جز معصومان (ع) از آفت خطا و نسیان، مصون نیست، اما برخی به اسم نقد، تمسخر می‌کنند و بهتان می‌زنند و نه در میدان علم که در عرصه اخلاق هم می‌بازند‌.

این خبر را هم ببینید:  مخالفت مجلس با مسکوت ماندن یک ماهه طرح انتزاع بخش ساختمان از وزارت راه و شهرسازی

براساس این گزارش، حسین حاج فرج الله دباغ معروف به عبدالکریم سروش ساکن آمریکا که در دهه ۷۰ نقش تئوریسین جریان اصلاحات را ایفا می‌کرد و بارها در روزنامه‌های زنجیره‌ای آن دوران، مقدسات را مورد هجمه و هتاکی قرار داده بود در سال‌های اخیر بیشتر با نوشتن مقاله و سخنرانی در دانشگاه‌های خارج از کشور به ترویج افکارش می‌پردازد.

وی در تازه‌ترین سخنانش با موضوع خرافه‌گرایی، شمشیر حملاتش را به سمت هیأت‌های مذهبی چرخانده و با نام بردن از چند تن از سخنران‌ها از جمله حجت‌الاسلام والمسلمین استاد شیخ حسین انصاریان، حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان و دکتر رحیم ‌پورازغدی، مداحان و سخنران‌ها را مروج خرافات در جامعه معرفی کرده است.

انتهای پیام/