رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۶ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 20 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  حتی مخالفین آیت الله مصباح هم به شجاعت و تکلیف‌محوری ایشان اذعان داشتند به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جامعه اسلامی مدیران در پی ارتحال آیت الله محمدتقی مصباح یزدی بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است: ارتحال عالم مجاهد آیت الله محمدتقی مصباح یزدی که از شخصیت های […]

به گزارش جامعه نیوز:

 حتی مخالفین آیت الله مصباح هم به شجاعت و تکلیف‌محوری ایشان اذعان داشتند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جامعه اسلامی مدیران در پی ارتحال آیت الله محمدتقی مصباح یزدی بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است: ارتحال عالم مجاهد آیت الله محمدتقی مصباح یزدی که از شخصیت های تاثیرگذار در دوران پیش و پس از انقلاب اسلامی بودند برای شاگردان وی و مردم انقلابی ایران اسلامی ضایعه ای سخت و عظیم است. ایشان در طول عمر پر برکت خود خدمات گسترده ای را به علوم انسانی و اسلامی در کشور ارائه کردند و شاگردان بسیاری را پرورش دادند. تالیفات گسترده ایشان در زمینه‌های تفسیر قرآن، فلسفه اسلامی، عقاید و کلام، اخلاق و اندیشه سیاسی اسلام همواره مورد توجه علاقه مندان بوده است. 

در حوزه سیاست نیز توجه علامه مصباح یزدی به اصول از ویژگی های زبانزد ایشان بود. شجاعت، اعتقاد به ولایت فقیه و تکلیف محوری این عالم برجسته از جمله مواردی بود که حتی مخالفین ایشان به آن اذعان داشتند. تلاش های این فیلسوف اسلامی در حوزه اخلاق نیز ثمرات بسیاری داشته و کلاس های درس اخلاق ایشان همواره با حضور علاقه مندان دایر بوده است. روشنگری های آیت الله مصباح یزدی در برهه های حساس کشور موجبات دلگرمی دوستداران نظام اسلامی را فراهم می آورد و بارها این اظهارات باعث خنثی سازی کید دشمنان می شد.

 امید است خلا حاصل از فقدان این عالم برجسته با حضور شاگردان وی در صحنه دین و سیاست هرچه زودتر پر شود و مردم از وجود عالمانی همچون علامه مصباح بهره مند گردند.

این خبر را هم ببینید:  در نشست دانشجویان بسیجی با مسئولان دانشگاه فرهنگیان چه گذشت؟/ از درخواست شفافیت مالی تا انتقاد از سامانه آموزش مجازی

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها