رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 26 خبر


  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 30 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  حاصل مدیریت کدخداپرستان تعطیلی ۷ ساله کشور است آرش پاک اندیش مدرس دانشگاه و عضو اندیشکده اسرا در گفت وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: مدیران کدخداپرست با توسل به راهکارهای اقتصادی آمریکایی- اروپایی؛ دور باطلی را طی سال‌های اخیر بر کشور تحمیل […]

به گزارش جامعه نیوز:

 حاصل مدیریت کدخداپرستان تعطیلی ۷ ساله کشور است

آرش پاک اندیش مدرس دانشگاه و عضو اندیشکده اسرا در گفت وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: مدیران کدخداپرست با توسل به راهکارهای اقتصادی آمریکایی- اروپایی؛ دور باطلی را طی سال‌های اخیر بر کشور تحمیل کردند که به ناکجا آباد ختم شده است.

وی افزود: جریان تکنوکرات با رویکرد وابسته گرایی ضمن تکیه بر بازوهای رسانه ای خود طی ۷ سال اخیر با بزک کردن امریکا بدون توجه به توان داخلی کشور صرفاً با توهین و تحقیر منتقدان دلسوز در جهت تکمیل پازل دشمن گام برداشت.
  
این مدرس دانشگاه ادادمه داد: شبکه اغواگری که در بستر جریان تحریف شکل گرفته از طریق عملیات روانی و رخنه در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری و یارگیری از عناصر فرصت طلب، به دنبال از میدان خارج کردن جوانان انقلابی است تا موتور محرکه انقلاب از کار بیفتد.

پاک‌اندیش تصریح کرد: امروز که در فضای جنگ اراده‌ها واقع شده ایم، افسران و سربازان جنگ نرم در عرصه اقتصادی ضمن شناسایی مناطق جولان کدخداپرستان که شعبه ای از جریان نفوذ دشمن است، بایستی با قدرت بیش از پیش ضمن روشنگری و تزریق بصیرت، پازل شیطانی نظام سلطه را منهدم کنند.

وی گفت: تحریف یک عملیات تاکتیکی و ترفندی همیشگی است که در جبهه شیطان به کار می‌رود. مقام معظم رهبری دقیقاً درباره اغواگری دشمن تصریح می‌‌کنند: «سعی شیطان این است که شما را اغوا کند؛ یعنی دستگاه عقل را، دستگاه فطرت را، دستگاه سنجش صحیح را که در وجود انسان گذاشته شده است، از کار بیندازد. یعنی انسان را دچار خطای در محاسبه کند… مراقب باشیم که دستگاه محاسباتی ما به‌وسیله‌ی شیطان‌های انس و جنّ دچار اختلال نشود.»

این مدرس دانشگاه اظهار داشت: منظومه‌ فکری رهبر فرزانه انقلاب خصوصیّات کامل یک مکتب فکری، اجتماعی و سیاسی را پیش روی ما قرار می‌دهد و در چله دوم انقلاب مسیری که قرار است با جهش پیشرفت در همه ارکان کشور حاصل شود بدون دشمن شناسی و بصیرت هموار نخواهد شد.

پاک‌اندیش یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم معیارهایی برای داشتن حکمرانی مطلوب و دستیابی به تمدن نوین اسلامی در آغاز دهه پنجم انقلاب برشمرده اند که مهمترین آن بازگشت به اصول و ارزش های انقلابی است که در سال ۵۷ رخ داد. این اصول شامل عدالت، بسط، تبیین و گسترش اندیشه اسلام انقلابی در نهادهای اجرایی کشور است.

وی افزود: طبیعتا عدالت، مرزبندی با دشمن، استقلال خواهی و نگاه به توسعه درون زا، مفاهیمی است که در بستر بازگشت به آرمان های انقلاب اسلامی معنا می یابد. به منظور تحقق حکمرانی خوب در جامعه اسلامی باید افرادی گمارده شوند که به نظریه نظام انقلابی که رهبری در بیانیه گام دوم به آن پرداخته اند ایمان و باور داشته باشند. در واقع نمی توان دل در گرو غرب داشت و هم انقلابی بود.

مدرس دانشگاه ادامه داد: سبک مدیریت جهادی محصول انقلاب اسلامی است که در آن اسلام ناب در برابر اسلام امریکایی و تلاش برای گسترش ارزش های دینی است. این نوع مدیریت با نگاه تکلیف گرایانه و معطوف به نتیجه، عقلانیت و درایت توام با اخلاق و معنویت ، دانش پایه همراه با تعهد ، نیروی متخصص و با انگیزه تفکر ، آرمان گرایی واقع نگرانه، باور عمیق به توانایی های فردی، گروهی و ملی درآمیخته است و هر گاه از این نوع مدیریت فاصله گرفتیم کشور دچار چالش شده است.

عضو اندیشکده اسرا اضافه کرد: بی تحرکی غربی‌­ها در مقابل خروج آمریکا از برجام و عدم جبران تعهدات برجامی از سمت آنان از یک سو و چشم امید داشتن تکنوکرات ها در داخل به انجام تعهدات توسط غربی­ ها، اقتصاد کشور را دستخوش انفعال کرده است.

وی تاکید کرد: زمانی که رهبری تذکر و هشدار می‌دادند که « به مذاکرات و قول و قرار‌های آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها خوشبین و دلخوش نباشید و دشمن وقتی خرش از پل بگذرد به ریش شما می‌خندد و با سوءاستفاده از خلل و فرج برجام و با فریبکاری زیر قول و قرارهایش می‌زند»! ، همان موقع برخی امضای جان کری را تضمین می‌دانستند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: امروز ماحصل مدیریت غیرجهادی و تفکری که امضای جان کری را تضمین می دانست منجر به تعطیلی ۷ ساله کشور شده است. در این مدت مدیران یک روز در انتظار توافق موقت ژنو و روز دیگر منتظر «امضاء برجام به هر قیمتی» بوده اند.

ژاک اندیش اظهار داشت: استراتژی اصلی آمریکا در مورد ایران، وادار کردن تهران به توقف یا کاهش رفتار مقاومتی خود در منطقه از طریق فعال کردن مجموعه ای از ابزار های ترکیبی اطلاعاتی و مذاکراتی است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها