رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  حاتمی: مرز موهبت است؛ آن را به محدودیت شکننده تبدیل نکنید به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، حسین حاتمی در صحن علنی امروز ( سه شنبه، ۱۷ فروردین ماه ) در نطق میان دستور خود در تذکری به وزیر کشور گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران  و اصلاحیه آن مرزنشینان تا […]

به گزارش جامعه نیوز:

 حاتمی: مرز موهبت است؛ آن را به محدودیت شکننده تبدیل نکنید

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، حسین حاتمی در صحن علنی امروز ( سه شنبه، ۱۷ فروردین ماه ) در نطق میان دستور خود در تذکری به وزیر کشور گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران  و اصلاحیه آن مرزنشینان تا شعاع ۲۰ کیلومتری ذی حق در دریافت سهمی از درآمدهای حاصل از صادرات زمینی فرآورده‌های نفتی  است چرا مرزنشینان آذربایجان شرقی و اردبیل را مشمول نمی دانید و حق سهم مرزنشینی آنها را پرداخت نمی کنید.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولیت حراست و حفاظت از قانون اساسی بر عهده کیست؟ اینکه یک اداره بخشنامه قانونی و خلاف ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراها را صادر و کارمندان و کارگزاران خود را محروم از کاندیداتوری شوراها کند ( البته با تذکر بنده پس گرفت ) نشان از آن دارد که رفتارهای فردی، اداری،  تشکیلاتی و جناحی به نام مصلحت اندیشی دایره انتخاب شدن و انتخاب کردن را روز به روز تنگ تر می‌کند.

وی در تذکری به وزرای کشور و امور خارجه، ادامه داد: خانه‌ها و اموال مردم شهرستان خداآفرین در جنگ قره باغ با اصابت گلوله‌های جنگی آسیب دید و هنوز تامین خسارت نشده نیاز است مورد  توجه جدی قرار گیرد.

نماینده کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس یازدهم در تذکری به وزیر کشور، یادآور شد: در آستانه عید نوروز راه‌های دسترسی به مرز و مزارع را در سواحل رود ارس با ماشین آلات راهداری مسدود کردند؛ شما که برای تعمیر جاده‌های خاکی و شنی ما یک دستگاه گریدر نمی توانید تامین کنید با چه مجوزی اجازه می‌دهید راه‌های دسترسی و گردشگری به مزارع ما را مسدود کنند.

این خبر را هم ببینید:  شناسایی ۲۵۶۶ مبتلای جدید به کرونا

حاتمی افزود: مرز یک موهبت است آن را به محدودیت شکننده تبدیل نکنید؛ کمبود امکانات و زیرساخت‌های راه‌های روستایی و عشایری، نامناسب بودن جاده‌های شهرستان‌های حوزه انتخابیه و مخابرات و اینترنت زیر ۵۰ درصدی و ده‌ها مشکلات دیگر مردم را آزار می‌دهد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی که نهاده‌های دامی بیش از ۵ برابر گران و نایاب شده است دام زنده عشایر کمتر از سال‌های قبل به سختی معامله می‌شود در این رابطه سازمان عشایری کشور و وزارت جهاد کشاورزی ناکارآمد هستند.

وی یادآور شد: در راستای چابک‌سازی دولت می‌طلبد ادغام منابع طبیعی با سازمان محیط زیست و تشکیل وزارت جدید و ادغام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزارت میراث فرهنگی و گردشگری که ماموریت‌های همسانی دارند در دستور کار قرار گیرد. در حالی که خداآفرین و هوراند بیش از چندین سال است که به شهرستان ارتقا یافته اند چرا سازمان امور اداری و استخدامی کشور مجوز راه اندازی ادارات مستقل و جدید را نمی‌دهد؟ شما در وزارتخانه‌ها و ادارات کل کارمندان و کادرهای اداری اضافی انباشته دارید آن وقت از تخصیص یک نفر برای راه‌اندازی یک اداره در شهرستان عاجز هستید؛ این یک تخلف محرز و ناکارآمدی آشکار است. سازمان امور اداری و استخدامی کشور در این رابطه متهم و محکوم است.

نماینده  کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس یازدهم از عملکرد ضعیف صدا و سیما در تولید فیلم‌های فاخر و جذاب انتقاد کرد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها