پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
جوکار: باید پاسخ حقوقی و نظامی لازم به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان داده شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

جوکار: باید پاسخ حقوقی و نظامی لازم به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان داده شود

به گزارش جامعه نیوز:

 جوکار: باید پاسخ حقوقی و نظامی لازم به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان داده شود

محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران گفت: این اقدام آمریکا با هیچ یک از قوانین و پروتکل‌های بین المللی همخوانی و سازگاری ندارد و این اقدام برخلاف تمامی موازین بین المللی است.

وی افزود: تعرض به هواپیمای مسافربری توسط جنگنده‌های این کشور درواقع تهدید یک کشور به شمار می‌رود و باید پاسخ لازم به این اقدام آمریکا داده شود.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: پاسخ به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران هم باید در بعد حقوقی باشد و هم در بعد نظامی، و وزارت امور خارجه باید با دیپلماسی فعال این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به جد مورد پیگیری قرار دهد.

جوکار خاطرنشان کرد: سازمان‌های بین المللی با سکوت خود در قبال جنایت آمریکا این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در ارتکاب رفتار غیرانسانی خود جری‌تر کرده‌اند و لازم است تا وزارت امور خارجه از طریق مذاکره و دیپلماسی فعال با کشورهای عضو NAM جنبش نَم (غیرمتعهد‌ها) در راستای فشار بر مجامع بین المللی برای محکوم کردن این اقدام آمریکا گام بردارد.

وی افزود: در حوزه نظامی آمریکایی‌ها باید بدانند که پاسخ به این رفتار آنها برای ما زحمتی ندارد. آنها پایگاه‌های زیادی در منطقه دارند که در تیررس ماست و تاسیس این پایگاه‌ها برخلاف امنیت ملی ما است و لذا هدف قرار دادن آنها برای ما کار بسیار راحتی است.

این خبر را هم ببینید:  مجلس اقبال بالایی به فاطمی امین دارد/ با سوابق درخشان گزینه وزارت صمت به «جهش تولید» امیدواریم

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس در پایان گفت: پس از ترور شهید سلیمانی جمهوری اسلامی با موشک‌باران پایگاه عین الاسد به آمریکا نشان داد که هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکایی‌ها برای ایران بسیار راحت است و ما کوچک‌ترین واهمه‌ای از انجام این کار نداریم، البته خون‌بهای حاج قاسم عین‌الاسد نیست، بلکه تمام هیأت حاکمه و تک تک نیروهای ارتش تروریستی آمریکاست.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌