رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 21 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: جوادی: شعر فارسی، قرن‌هاست آیینه‌دارِ فرهنگ و ایمان مردم ایران است به گزارش خبرگزاری فارس، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی روز شعر و ادب فارسی را تبریک گفت. در متن پیام معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: شعر فارسی، قرن‌هاست […]

به گزارش جامعه نیوز:

جوادی: شعر فارسی، قرن‌هاست آیینه‌دارِ فرهنگ و ایمان مردم ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی روز شعر و ادب فارسی را تبریک گفت.

در متن پیام معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: شعر فارسی، قرن‌هاست که آیینه‌دارِ فرهنگ و ایمان مردم ایران و هم انسان‌های ریشه‌داری است که با این زبان و فرهنگ زیسته‌اند. مردمی که دامن دل‌های بزرگشان محدود به مرزهای جغرافیایی نیست. امروز هم شاعرانی که در کشورهای مختلف به زبان فارسی می‌سرایند، به مثابه دل‌نوازان مهر و وحدت هستند.

روز بزرگداشت شعر و ادب فارسی در ایران اسلامی، تنها روز بزرگداشت شاعرانی نیست که در محدوده مرزهای جغرافیایی ما قلم می‌چرخانند و به دفتر عظیم شعر فارسی می‌افزایند، این روز، روز عظمت همهٔ شاعرانی است که در گوشه گوشه کرهٔ خاکی به این زبان درخشان شعر می‌سرایند و به بالندگی آن می‌افزایند.

بنده بر خود فرض می‌دانم که به عنوان خادم فرهنگ، این روز را به همهٔ شاعران فارسی زبان، به ویژه به شاعران عزیزی که در برنامه باشکوه «گردهمایی شاعران فارسی‌زبان» از کشورهای مختلف حاضر شده‌اند، تبریک گفته و برای یکایکشان توفیق آرزو می‌کنم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها