رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۱ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 25 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  جهانگیری: هر اقدامی در زمینه زیست فناوری باید در چارچوب مقررات و سیاست های شورای ملی ایمنی زیستی باشد به گزارش خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، در جلسه شورای ملی ایمنی زیستی بر اهمیت علم و فناوری زیستی و ضرورت استفاده از آن تاکید کرد و گفت: زیست […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جهانگیری: هر اقدامی در زمینه زیست فناوری باید در چارچوب مقررات و سیاست های شورای ملی ایمنی زیستی باشد

به گزارش خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، در جلسه شورای ملی ایمنی زیستی بر اهمیت علم و فناوری زیستی و ضرورت استفاده از آن تاکید کرد و گفت: زیست فناوری از جمله فناوری های نو و پیشرفته در جهان است و هر اقدامی در این زمینه باید در چارچوب قوانین، مقررات و سیاست های شورای ملی ایمنی زیستی باشد.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر ضرورت رعایت ملاحظات و حساسیت ها در تولید محصولات تغییر شکل یافته ژنتیکی، گفت: لازم است دستگاههای ذیربط تمامی ملاحظات در خصوص سلامت و ایمنی محصولات تراریخته را مدنظر قرار دهند.

در این جلسه که وزیر جهاد کشاورزی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، رییس سازمان غذا و دارو و نمایندگان مجلس شورای اسلامی عضو شورا نیز حضور داشتند، دستورالعمل آزمایشات میدانی محصور گیاهان تغییر شکل یافته ژنتیکی در هشت ماده و دو تبصره به تصویب رسید.

در این جلسه همچنین آیین نامه اجرایی ماده ۵ قانون ایمنی زیستی در راستای رفع موانع تولید تصویب شد. نحوه صدور مجوز به رخدادهای ترکیبی نیز از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

انتهای پیام /


این خبر را هم ببینید:  امیر کرمانشاهی نماهنگ «خونه امید» را با دلنوشته حامد عسکری خواند

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها