پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

جلسه علنی امروز مجلس آغاز شد/ بررسی طرح اصلاح قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان

به گزارش جامعه نیوز:

 جلسه علنی امروز مجلس آغاز شد/ بررسی طرح اصلاح قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جلسه علنی امروز یکشنبه (۱۸ مهر ماه ۱۴۰۰) مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست محمدباقر قالیباف آغاز شد.

این جلسه در حالی آغاز شد که ۲۴۶ نماینده در مجلس حضور داشتند.

گفتنی است مجلس در ساعات ابتدایی صبح امروز طی جلسه غیرعلنی به استماع گزارش مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص نظام بودجه‌ریزی و لایحه بودجه، نشست.

 گفتنی است در این جلسه ادامه بررسی جزییات طرح تسهیل صدوربرخی مجوزهای کسب و کار، لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی الحاقی به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر، طرح توسعه وتولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار ولایحه اصلاح ماده (۸) قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه در دستور قرار دارد.

علاوه بر این بررسی طرح اصلاح و الحاق موادی به قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان، انتخاب نمایندگان ناظر در مجامع و شوراهاو همچنین گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد موارد اعلامی نقض، اجرای ناقص و استنکاف از اجرای اصل یکصد و سی وچهارم (۱۳۴) قانون اساسی و قوانین متعدد در موضوع عدم تصویب تمام یا بخشی ‌از مقررات و آیین‌نامه‌های اجرائی قوانین و گزارشکمیسیون اقتصادی در مورد چرایی تاخیر چندماهه در ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز کشور نیز در دستور پارلمان قرار دارد.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  وزارت صمت اجازه سؤاستفاده خودروسازان ورشکسته کره‌ای از بازار ایران را ندهد

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *