رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 29 November
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  جلسات علنی مجلس از ۷ و ۴۵ دقیقه آغاز می‌شود/ تقسیم جلسات علنی به دو بخش تقنینی و نظارتی محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌و با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اعلام کرد: جلسات علنی مجلس از روز سه شنبه، ۲۷ آبان ماه از ساعت ۷ و ۴۵ […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جلسات علنی مجلس از ۷ و ۴۵ دقیقه آغاز می‌شود/ تقسیم جلسات علنی به دو بخش تقنینی و نظارتی

محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌و با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اعلام کرد: جلسات علنی مجلس از روز سه شنبه، ۲۷ آبان ماه از ساعت ۷ و ۴۵ آغاز می‌شود.

وی افزود: همچنین در مورد جلسات کمیسیون‌ها نیز بنا شد تا این جلسات در ۴ بخش از ساختمان مجلس که وسعت بیشتری دارد و امکان برگزاری جلسات با رعایت فاصله ۱.۵ متر در آن هست، با سازماندهی مشخص برگزار شود.

درباره جزئیات جدید محدودیت‌های اعمالی در برگزاری جلسات صحن و کمیسیون‌ها مجلس، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی هم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: با تصمیم هیأت رئیسه  مجلس جلسات صحن از روز سه شنبه هفته جاری ساعت ۷:۴۵ آغاز و ۱۱:۳۰ به پایان خواهد رسید.

* تقسیم جلسات علنی به دو بخش تقنینی و نظارتی

وی افزود: بر اساس این تصمیم جلسات صحن به دو بخش تقنینی و نظارتی تقسیم می‌شود که در بخش اول از ساعت ۷:۴۵ تا ۹:۴۵ کار رسیدگی به طرح‌ها و لوایح و تصویب آنها در دستورکار قرار خواهد داشت.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: بخش دوم، بخش نظارتی است که از ساعت ۹:۴۵ آغاز می‌شود و ۱۱:۳۰ به پایان خواهد رسید.

سلیمی خاطرنشان کرد: در این بخش نطق میان دستور، تذکرات کتبی و شفاهی در دستورکار صحن قرار خواهد داشت و همانطور که اشاره شد ساعت ۱۱:۳۰ جلسه به پایان خواهد رسید.

وی افزود: در مورد جلسات کمیسیون‌ها نیز جلسات در ۴ بخش از مجلس که وسعت بیشتری دارد «صحن، سالن تشریفات، سالن مشروطه و کمیسیون تلفیق» برگزار می‌شود و سازماندهی‌ها و برنامه ریزی‌ها در خصوص برگزاری جلسات انجام خواهد شد.

به گفته وی یکی دیگر از محدودیت‌ها، محدودیت حضور میهمان در نشست علنی است که اعمال خواهد شد. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

بر اساس این گزارش ساعت آغاز جلسات علنی مجلس تا کنون ۸ صبح بوده که معمولا تا ۸ و ۱۵ دقیقه آغاز می‌شد، حالا با تصمیم هیات رئیسه زمان آغاز ۱۵ دقیقه زودتر تعیین شده است. 

ماده ۹۹ آیین نامه داخلی می‌گوید: حداکثر مدت برای هر جلسه رسمی چهار ساعت است که یکسره و یا با فاصله تنفس می‌باشد، مگر در موارد ضروری که به تشخیص‌رئیس و تصویب مجلس خواهد رسید.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها