رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 27 November
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  جلال‌زاده: دولت پای نفوذی‌ها را در تصمیمات اقتصادی قطع کند  به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، وحید جلال زاده در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز (سه شنبه ۶ آبان ماه ۹۹)‌ گفت: جمهوری اسلامی محصول مبارک انقلاب اسلامی است که رفته رفته با آن فاصله می‌گیرد. آرمان‌ها کم‌فروغ می‌شود […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جلال‌زاده: دولت پای نفوذی‌ها را در تصمیمات اقتصادی قطع کند

 به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، وحید جلال زاده در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز (سه شنبه ۶ آبان ماه ۹۹)‌ گفت: جمهوری اسلامی محصول مبارک انقلاب اسلامی است که رفته رفته با آن فاصله می‌گیرد. آرمان‌ها کم‌فروغ می‌شود و اهداف به محاق می‌رود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم به راستی می‌پرسند چرا انقلاب کردیم. در چله دوم انقلاب جوانان مطالبه گر سؤال دارند، ابهام دارند.

وی افزود: ناکارآمدی دولت باعث شده زبان دشمن درازتر شود و به بی‌کفایتی برخی‌ها در داخل امید ببندد.

جلال‌زاده خاطرنشان کرد: باید از مردمی که در دوم اسفند پای صندوق‌های رأی آمدند تا فرصتی به من و تو بدهند، برای خدمت‌گذاری، برای جبران، برای کار کارستان؛ تشکر کرد. باید دست رأی‌دهندگان را بوسید و من می‌بوسم دست آن روستایی ارومیه‌ای که در برف سنگین زمستانی پای صندوق رأی آمد تا با من و تو اتمام حجت کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم در همه این ۴۲ سال از مسؤولان جلوتر بودند. امام خمینی(ره) چه خوش گفت که این مردم از مردم عصر رسول الله(ص) جلوترند.

وی ادامه داد: اما این ملت نیازهایی دارند که باید برآورده شود. رفاه اجتماعی،‌ اشتغال جوانان، بهداشت و درمان، آموزش و آرامش، مسؤولان در برآورده کردن این نیازهای اولیه چقدر موفق بوده‌اند. سؤال جدی است، حرف بس است. مردم از بس که از امثال بنده حرف شنیده‌اند خسته شده‌اند.

جلال‌زاده با اشاره به افزایش قیمت کود خاطرنشان کرد: با افزایش سرسام‌آور قیمت کود، سم و بذر در سال آینده با مشکل امنیت غذایی مواجه خواهیم شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: من از ماه‌ها قبل به جد به عصر بی‌دولتی در ایران باور دارم. در جواب آنانی که می‌گویند دشمن در پی دولت بی‌سر است می‌گویم کدام دولت و کدام سر؟

وی افزود: دولت پای نفوذی‌ها را در تصمیمات اقتصادی رد کند. یک تصمیم اشتباه اقتصادی در این روزها می‌تواند فاجعه بیافریند.

جلال‌زاده با اشاره به اقدام اخیر توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) در فرانسه خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه نترسد و شجاعانه در مقابل اظهارات رئیس جمهور فرانسه موضع بگیرد. یادمان نرود امام در مورد سلمان رشدی چه کرد و مقام معظم رهبری در واقعه رفتن سفرای اروپایی از تهران چه کردند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مبارزه با ظلم و تعدی و فساد که به ریشه انقلاب و کشور ضربه زده باید در اولویت کاری دولت و البته مجلس و دستگاه قضا قرار گیرد. سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم مظهر اقتدار نظام است، باید آن را پاس داشت و از آن مراقبت کرد.

وی افزود: وظیفه مهم و خطیر نمایندگان انقلابی در مجلس قوی بازگشت به خویشتن انقلاب و رجعت به آرمان‌های اصلی و اهداف بلند امام راحل (استقلال، آزادی و عدالت) است.

جلال‌زاده در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسؤولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها