رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 469 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در نجف و کربلا/ سفره امام حسن (ع) در بین‌الحرمین پهن شد+عکس و فیلم به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی (ع)، در شهرهای مقدس عراق به ویژه نجف و کربلا جشنی برپا شد و زائران از […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در نجف و کربلا/ سفره امام حسن (ع) در بین‌الحرمین پهن شد+عکس و فیلم

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی (ع)، در شهرهای مقدس عراق به ویژه نجف و کربلا جشنی برپا شد و زائران از شهرهای مختلف به حرم امیرالمؤمنین (ع) در نجف اشرف و حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع) در کربلا مشرف شدند؛ به طوری که همزمان با نیمه ماه مبارک حرم‌ها مملو از جمعیت بود.

14000208000190 Test NewPhotoFree - جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در نجف و کربلا/ سفره امام حسن (ع) در بین‌الحرمین پهن شد+عکس و فیلم

پرچم امام حسن (ع) بر فراز ایوان نجف نصب شد

در حرم امام علی (ع) روز گذشته پرچم سفید مزین به نام امام حسن مجتبی (ع) بر فراز ایوان نجف نصب شد و صحن و شبستان‌های این آستان گل‌آرایی و تزئین شدند.

 

پرچم امام حسن (ع) بر فراز ایوان نجف

 به گفته یکی از خادمان حرم امیرالمؤمنین (ع) بیش از ۴۵۰ شاخه گل طبیعی در ایوان نجف و اطراف ضریح حرم امام اول شیعیان نصب شد.

14000208000192 Test NewPhotoFree - جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در نجف و کربلا/ سفره امام حسن (ع) در بین‌الحرمین پهن شد+عکس و فیلم

جشن میلاد امام حسن (ع) در اطراف حرم علوی

جشن پدر شدن امیرالمؤمنین (ع) نه تنها در حرم امام علی (ع) با حضور جمعیت برگزار شد، بلکه در بازار نزدیک حرم نیز کسبه و زائران با توزیع شیرینی، شکلات و بستنی این شب پرفضیلت را به یکدیگر تبریک می‌گفتند و از کریم اهل بیت (ع) شفاعت می‌خواستند.

 

توزیع کیک و بستنی در جوار حرم علوی

همچنین کیک‌هایی که تزئین شده بود و نام مبارک امام حسن (ع) بر آن نقش بسته بود، بین زائران و مجاوران توزیع شد و در یکی از خیابان‌های منتهی به حرم نیز مراسمی به این مناسبت برگزار شد که زائران بسیاری با حضور در این مراسم، میلاد امام دوم شیعیان را در جوار حرم علوی جشن گرفتند و به شادمانی پرداختند.

این خبر را هم ببینید:  جیب‌بری از سالمندان به بهانه تست کرونا/ سارق به ۲۲ فقره سرقت اعتراف کرد

 

جشن میلاد امام حسن (ع) در کربلا

کربلا همزمان با نیمه ماه رمضان غرق نور شد

در کربلا نیز شب گذشته جمعی از زائران به حرم‌های مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) مشرف شدند. همچنین به مناسبت میلاد کریم اهل بیت (ع) حرم‌ها مطهر تزئین شده بودند و در حرم حضرت عباس (ع) نام مبارک امام حسن مجتبی (ع) گل‌آرایی شده بود.

14000208000195 Test NewPhotoFree - جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در نجف و کربلا/ سفره امام حسن (ع) در بین‌الحرمین پهن شد+عکس و فیلم

14000208000200 Test NewPhotoFree - جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در نجف و کربلا/ سفره امام حسن (ع) در بین‌الحرمین پهن شد+عکس و فیلم

14000208000194 Test NewPhotoFree - جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در نجف و کربلا/ سفره امام حسن (ع) در بین‌الحرمین پهن شد+عکس و فیلم

سفره‌های سبزرنگ امام حسن (ع) در کربلا

در کنار برگزاری جشن و سرور، سفره‌های افطاری امام حسنی نیز پهن شد. این امر در حالی است که پیش از این متولیان حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) به دلیل شیوع کرونا از پهن کردن سفره‌های افطاری روزانه جلوگیری می‌کردند.

14000208000198 Test NewPhotoFree - جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در نجف و کربلا/ سفره امام حسن (ع) در بین‌الحرمین پهن شد+عکس و فیلم

توزیع بیش از ۵ هزار وعده افطاری همزمان با میلاد کریم اهل بیت

اما شب گذشته همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) از ساعاتی قبل از اذان مغرب سفره سبزرنگ افطاری در بین‌الحرمین پهن شد و در لحظه افطاری زائران از این سفره متنعم شدند.

 

آماده‌سازی سفره افطار در بین‌الحرمین

آماده‌سازی سفره افطار در بین‌الحرمین

به گفته ابوحامد، یکی از خادمان حرم حضرت عباس (ع) بیش از ۴۰۰ پرس غذای گرم برای افطاری این شب عزیز در بین‌الحرمین پیش‌بینی و همچنین بیش از ۵ هزار وعده افطاری به مناسبت میلاد کریم اهل بیت (ع) به همت مضیف حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) در شهرهای اطراف کربلا بین نیازمندان توزیع شد.

 

سفره افطار شب میلاد امام حسن (ع) در بین‌الحرمین

در این شب باشکوه پس از افطار و نماز، سفره سبز امام حسن (ع) در گوشه و کنار بین‌الحرمین پهن شد و هر کسی با نیت مختلف دور این سفره به جشن و سرور پرداخت و در پایان مراسم هم آنچه در سفره بود، بین حاضران توزیع شد و هر کسی سعی داشت حتی یک نقل از آن را برای شفا و برآورده شدن حاجت بگیرد.

این خبر را هم ببینید:  قطع رادار یک هواپیمای آمریکایی و بروز سانحه هوایی

 

جشن میلاد کریم اهل بیت و پهن شدن سفره‌های امام حسن (ع) در کربلا

به گزارش فارس، هر ساله در ایام ماه مبارک رمضان جشن میلاد امام حسن (ع) در شهرهای مقدس عراق با شور حال خاصی برپا می‌شود که سال گذشته به دلیل شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌ها این جشن برپا نشد. اما امسال مردم عراق برای این شب عزیز جشن باشکوهی برپا کردند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها