رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  جشنواره نمایش‌های خیابانی در زنجان برگزار می‌شود محمدربیع احمدخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: جشنواره نمایش‌های خیابانی و صحنه‌ای با عنوان خط‌شکنان دیار غواصان دریادل برگزار می‌شود. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه خوشبختانه پس از مدت‌ها تلاش موفق به برگزاری […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جشنواره نمایش‌های خیابانی در زنجان برگزار می‌شود

محمدربیع احمدخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: جشنواره نمایش‌های خیابانی و صحنه‌ای با عنوان خط‌شکنان دیار غواصان دریادل برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه خوشبختانه پس از مدت‌ها تلاش موفق به برگزاری جشنواره غواصان دریادل شدیم، افزود: فراخوان جشنواره امروز منتشر خواهد شد و زمان برگزاری جشنواره نیز ۱۶ تا ۱۹ شهریور خواهد بود.

وی با ابراز امیدواری برای دریافت آثار خوبی در این جشنواره، بیان کرد: امیدوارم تا برگزاری جشنواره کرونا تمام شود، هرچند که برای خیابانی مشکلی نداریم و در بحث صحنه نیز فضا فراهم خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: امیدواریم با برگزاری این جشنواره آنطور که شایسته شهدا است گام برداریم و دین خود را به شهیدان ادا کنیم.

وی با اشاره به اینکه بحث شناساندن شهدا از تاکیدات مقام معظم رهبری است و امیدواریم بتوانیم بخشی از این جانفشانی‌ها را در قالب هنر ارائه دهیم، تصریح کرد: اداره کل ارشاد استان در حوزه شهدا و کنگره شهدا برنامه‌های متعددی را پیش‌بینی کرده و حتی تعدادی هم در حال اجرا است.

احمدخانی با اشاره به اینکه همه برنامه‌های استان در همه شهرستان‌ها برنامه‌های متعددی دارند که همه آنها به کنگره شهدا پیوست شده است، گفت: اما یکی از برنامه‌های تخصصی جشنواره فرهنگی و هنری نماز و دیگری هم جشنواره رمضان است.

وی با تشریح برنامه‌های کمیته فرهنگی، هنری و فضاسازی بیان کرد: این برنامه‌ها با هدف نشر و توسعه ارزش‌های والای فرهنگ و ایثارو شهادت، بیان حماسه‌ها و تولید آثار ماندگار فرهنگی وهنری، معرفی شهدا به عنوان الگوهای برتر در جامعه و تقویت گفتمان ایثار و شهادت و از خود گذشتگی در فضای فرهنگ عمومی تدوین شده  که با همت اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه برای ائتلای آرمان‌های انقلاب اسلامی با استفاده از ظرفیت و توانمندی هنرمندان و همکاری ادارات فرهنگی اجرایی خواهد شد.

این خبر را هم ببینید:  تسهیلات12 میلیارد تومانی «کرونا پلاس»برای جلوگیری از تعطیلی بازار استارتاپ‌ها در ایام کرونا

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان دیگر برنامه هنری این اداره کل را نخستین دوسالانه جایزه غزل منزوی اعلام کرد و گفت: این دوسالانه نیز در گستره ملی و با هدف گرامیداشت شاعر زنجانی حسین منزوی برگزار خواهد شد که هم اکنون در مرحله دریافت آثار است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها