رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
  • الأحد ۳ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 17 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  جزئیات نشست کمیسیون تلفیق بودجه/ نوبخت: تکمیل ۲۷۶ هزار پروژه مسکن مهر را در سال ۱۴۰۰ در دستورکار داریم رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز صبح تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت:‌ در این جلسه محمدباقر نوبخت […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جزئیات نشست کمیسیون تلفیق بودجه/ نوبخت: تکمیل ۲۷۶ هزار پروژه مسکن مهر را در سال ۱۴۰۰ در دستورکار داریم

رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز صبح تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت:‌ در این جلسه محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد که ما در سال آینده تکمیل ۲۷۶ هزار پروژه مسکن مهر را در دستورکار داریم.

وی افزود: نوبخت گفت که همچنین ایجاد یک میلیون شغل و نیز تخصیص ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار به بیماری کرونا و همچنین ۱۶ هزار میلیارد تومان برای رفع فقر مطلق جزو برنامه‌های ما در لایحه بودجه سال آینده است. 

وی اظهار داشت: نوبخت همچنین افزود که همچنین تخصیص ۶۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و همچین ۱۷۰۰ میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از معلولان و نیز تخصیص ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت حقوق به رزمندگان معسر در بودجه سال آینده لحاظ شده است. 

زارع خاطرنشان کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد که در سال ۱۴۰۰ بودجه بخش درمان ۲ و ۳ دهم برابر افزایش یافته و اعتبارات برای استخدام ۵۳ هزار کادر درمانی تخصیص یافته است. 

وی افزود: نوبخت گفت که اعتبارات برای پرداخت حقوق و دستمزد در سال جاری ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بوده که این میزان در سال آینده به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. 

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار داشت: نوبخت خاطرنشان کرد اعتبارات بخش عمرانی در سال آینده ۱۰۴ هزار میلیارد تومان است. 

این خبر را هم ببینید:  واکنش بسیج اساتید دانشگاه آزاد به استفاده ابزاری از زنان در نمایشگاه تجهیزات ورزشی

زارع خاطرنشان کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت که در سال ۱۴۰۰ حداقل حقوق کارکنان دولت از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در سال ۹۹ به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش خواهد یافت و حقوق‌ای تا سقف ۴ میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف خواهند بود. 

وی ادامه داد:‌ نوبخت گفت که ما در گذشته ۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به فروش رسانده‌ایم که سررسید آن در سال آینده است که اعتبار مورد نیاز برای پرداخت اصل و سود این اوراق ۱۳۰ هزار میلیارد تومان است. مضافا اینکه ما ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیز برای انجام تعهدات بین‌المللی‌مان نیاز داریم.

وی افزود: نوبخت گفت که اعتبارات ما در سال ۹۹ در هشت ماهه نخست امسال در هشت ما هه نخست امسال نسبت به هشت ماه نسخت سال ۹۸ در بخش عمرانی ۶۵ درصد، در بخش هزینه‌ای ۳۵ درصد و در بخش پرداخت حقوق و دستمزد ۵۳ درصد افزایش یافته است. 

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار داشت:‌ نوبخت گفت که ما در هشت ماه نخست امسال با ۵۰ هزار میلیارد تومان کسری در بخش منابع و ۳۱ هزار میلیارد تومان در بخش مصارف مواجه بودیم. 

وی افزود: در ادامه این جلسه فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز گزارشات خود را ارائه کرد و عنوان کرد که ما در دو سه سال گذشته با رشد منفی در حوزه سرمایه‌گذاری مواجه بوده‌ایم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار داشت:‌ دژپسند عنوان کرد که به دلیل شرایط کرونا ما نتوانستیم درآمد مالیاتی را که پیش‌بینی می‌کردیم را محقق کنیم و به همین سبب باید به دنبال افزایش پایه‌های مالیاتی در سال ۱۴۰۰ باشیم. 

این خبر را هم ببینید:  سفر اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس به مرز ایران و آذبایجان

زارع خاطرنشان کرد: در این جلسه و پس از صحبت‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه ۳۰ نفر از نمایندگان سؤالاتی را مطرح کردند که آقای نوبخت به تعدادی از آنان پاسخ نداد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها