رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۴ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 28 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  جزئیات نشست امروز ظهر کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰/ اکرمی: برای سال ۱۴۰۰ فروش ۱۲۵ هزار میلیارد تومان اوراق در برنامه داریم رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز ظهر کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: در […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جزئیات نشست امروز ظهر کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰/ اکرمی: برای سال ۱۴۰۰ فروش ۱۲۵ هزار میلیارد تومان اوراق در برنامه داریم

رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز ظهر کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: در این جلسه اکرمی رئیس خزانه کل کشور و رئیس کل گمرک و رئیس سازمان امور مالیاتی و معاون اقتصادی رئیس سازمان برنامه و بودجه توضیحاتی را درباره لایحه بودجه ارائه و به سؤالات و ابهامات نمایندگان پاسخ دادند.

وی افزود: در این جلسه اکرمی رئیس خزانه کل کشور عنوان کرد که تاکنون پرداخت اصل و سود اوراق واگذار شده به هیچ وجه به تأخیر نیفتاده و در موعد مقرر انجام شده است. 

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ اشاره کرد: اکرمی خاطرنشان کرد ما برای سال ۱۴۰۰ فروش ۱۲۵ هزار میلیارد تومان اوراق را در دستورکار داریم.

زارع خاطرنشان کرد: همچنین در ادامه این جلسه، رئیس کل گمرکات کشور گفت که اگر نرخ تسعیر ارز ۴۲۰۰تومان باشد، درآمدهای ما در گمرک ثابت خواهد ماند و اگر نرخ تسعیر ارز افزایش یابد درآمدها در گمرک نیز افزایش خواهد یافت.

وی افزود: رئیس سازمان امور مالیاتی در این جلسه عنوان کرد ما به دنبال ایجاد پایه‌های جدید مالیاتی و هوشمندسازی معافیت‌ها در این بخش هستیم تا از این طریق درآمدهای مالیاتی را افزایش دهیم و به عنوان مثال در بخش بازار پول و سرمایه و موارد مشابه باید معافیت‌ها هوشمند شود. 

وی اظهار داشت: رئیس سازمان امور مالیاتی همچنین گفت که مالیات بر ارزش افزوده در بسیاری از کشورها بین ۱۲ تا ۱۹ درصد است اما در کشور ما مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد تعیین شده است. 

این خبر را هم ببینید:  قالیباف: هدف ما محرومیت زدایی از طریق تخصیص عادلانۀ منابع است

زارع خاطرنشان کرد: پورمحمدی معاون اقتصادی رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در این جلسه ضمن پاسخگویی به سؤالات و ابهامات نمایندگان گفت که اجرای دستور معظم رهبر انقلاب در مورد سهم صندوق توسعه ملی باید از بخش منابع عمومی بودجه تأمین شده و تخصیص یابد. 

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها