رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۸ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 2 March
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  جزئیات برگزاری اولین المپیاد علمی جهانی مجازی/ ایران و ۴ مدال رنگین به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، کرونا همه چیز را دستخوش تغییرات قرار داده است و یکی از این تغییرات، المپیادهای جهانی است که امکان برگزاری به شکل حضوری ندارد. امسال پنجاه دومین المپیاد جهانی شیمی به […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جزئیات برگزاری اولین المپیاد علمی جهانی مجازی/ ایران و ۴ مدال رنگین

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، کرونا همه چیز را دستخوش تغییرات قرار داده است و یکی از این تغییرات، المپیادهای جهانی است که امکان برگزاری به شکل حضوری ندارد.

امسال پنجاه دومین المپیاد جهانی شیمی به صورت مجازی برگزار شد و دانش‌آموزان ایرانی توانستند یک مدال طلا، دو نقره و یک برنز کسب کنند؛ محمد شهاب الدین دانشور موفق به کسب مدال طلا، رامین عاصم پور و محمد آریان تقوایی عربی موفق به کسب مدال نفره و  امیر محبوبی نیز موفق به کسب مدال برنز شدند.

فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در این خصوص اظهار کرد: آزمون ۲۵ جولای که هفته گذشته است، برگزار شد.

وی با بیان اینکه المپیاد جهانی شیمی به صورت مجازی برگزار شد، افزود: این آزمون به عنوان اولین تجربه جهان به صورت اعم و برای ما به صورت اخص بود و خیلی خوب برگزار شد.

مهاجرانی درباره نحوه برگزاری آزمون گفت: اعضای تیم در محل باشگاه دانش‌پژوهان حضور یافتند و اینگونه نبود که هر فرد از خانه خودش شرکت کند.

وی با بیان اینکه آزمون بسیار سخت‌گیرانه‌ای برگزار شد، اظهار کرد: این المپیاد، آزمون عملی نداشت؛ در برخی دروس مثل زیست‌شناسی، فیزیک و شیمی، قسمتی از برگزاری المپیاد، آزمون عملی است و طبیعتا چون قرار بود که مجازی برگزار شود، عملی نداشت.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: این آزمون تئوری در نهایت دقت و سخت‌گیری برگزار شد؛ پروتکلی برای تأیید هویت افراد پیش‌بینی شده بود و دوربین‌هایی فعال بود؛ ضمن اینکه قرنطینه بودن دانش‌آموزان هم پیش‌بینی شده بود.

این خبر را هم ببینید:  شعری تقدیم به جوادالائمه| فدای جود و سخای شما امام جوادم

وی افزود: بعد از پایان آزمون، پاسخ‌ها اسکن و ارسل شاد؛ در کمیته جهانی اینگونه طراحی شده است مانند آزمون‌های حضوری که هر کشور، برگه کشور دیگری را تصحیح می‌کرد و واقعا آزمون سخت و علمی بود. 

مهاجرانی اضافه کرد: ۴ دانش‌آموز عضو تیم ملی شیمی ایران در این المپیاد که ۵ ساعت به طول انجامید، شرکت کردند و در نهایت دیروز، مراسم مجازی اهدای مدال بود که مشخص شد ایران موفق به کسب یک مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز شدند. 

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ کشور جهان در این المپیاد حضور داشتند، گفت: تنها ۲۶ مدال طلا توزیع شد که یکی از این مدال‌ها نصیب جمهوری اسلامی ایران شد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان تصریح کرد: الحمدالله هر ۴ دانش‌آموز که در المپیاد شرکت کرده بودند، توانستند مدال کسب کنند و این افتخار را به جامعه علمی کشور تبریک می‌گویم و به مقام معظم رهبری که همیشه حامی جریان نخبگانی هستند، تبریک ویژه عرض می‌کنم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها