پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

جزئیات بازدید هیات تحقیق و تفحص مجلس از «ایران خودرو»/ کارشناسان بزودی در خودروسازی‌ها مستقر می‌شوند

به گزارش جامعه نیوز:

 جزئیات بازدید هیات تحقیق و تفحص مجلس از «ایران خودرو»/ کارشناسان بزودی در خودروسازی‌ها مستقر می‌شوند

روح‌الله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،  با اشاره به بازدید امروز جمعی از اعضای هیأت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور از گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: در این بازدید که در راستای انجام تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور صورت گرفت، ضمن بازدید از خط تولید برخی محصولات ایران خودرو، در جلسه مشترک با مدیرعامل و معاونان گروه صنعتی ایران خودرو مهم‌ترین محورهای تحقیق و تفحص مجلس با آنان در میان گذاشته شد تا گزارش‌هایشان را برای ارائه به کارشناسان هیأت تحقیق و تفحص آماده کنند.

وی افزود: در این بازدید، از خط تولید بدنه خودروهای تارا و برخی محصولات دیگر بازدید شد و مشاهدات نمایندگان نشان می‌دهد که برای مسئله ارتقاء کیفیت اقدامات خوبی در دست انجام است و به گفته مدیران ایران خودرو محصولات جدیدی نیز در دست طراحی و برنامه‌ریزی است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: در جلسه مشترک، مدیرعامل ایران خودرو توضیح داد که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با افزایش تولید محصولات، تأخیر در تحویل محصولات این شرکت از ۲۰۰ هزار خودرو به ۱۰ هزار خودرو کاهش یافته و اگر برخی قطعات کوچک نیز تأمین شود توانایی تحویل محصولات را به صورت دو روزه را نیز دارند.

عباسپور عنوان کرد: براساس اظهارات مسئولان ایران خودرو، برنامه‌ریزی برای ارتقاء کیفیت و ارتقاء به سطح محصولات ۴ و ۵ ستاره و نیز کاهش هزینه‌ها در حال انجام است و ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان نیز برقرار است.

این خبر را هم ببینید:  الزام وزارت جهاد کشاورزی به «صدور مجوز برای شهرک‌های کشاورزی و دامپروری غیردولتی»

وی خاطرنشان کرد: هیأت تحقیق و تفحص مجلس از صنعت خودروسازی پیش از این از گروه خودروسازی بهمن بازدید کرده و بعد از این هم از شرکت‌های وابسته به ایران خودرو و گروه صنعتی سایپا و بخش‌های مختلف آن بازدید خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کارشناسان هیأت تحقیق و تفحص از صنعت خودرو نیز به زودی در این گروه‌های صنعتی مستقر می‌شوند تا ضمن بررسی اسناد و مدارک، جزئیات اطلاعات مورد نیاز نمایندگان را به دست بیاورند.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *