رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 30 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  جزئیات ایرادات شورای نگهبان به طرح مالیات بر خانه‌های خالی به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیامک ره‌پیک قائم مقام شورای نگهبان طی نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، ایرادات شورای نگهبان درباره طرح دوفوریتی اصلاح ماده (۵۴ مکرر) قانون مالیات‌های مستقیم (مالیات بر خانه‌های خالی) را اعلام کرد. در بخشی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جزئیات ایرادات شورای نگهبان به طرح مالیات بر خانه‌های خالی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیامک ره‌پیک قائم مقام شورای نگهبان طی نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، ایرادات شورای نگهبان درباره طرح دوفوریتی اصلاح ماده (۵۴ مکرر) قانون مالیات‌های مستقیم (مالیات بر خانه‌های خالی) را اعلام کرد.

در بخشی از این نامه آمده است با توجه به اینکه عنوان خانه‌های خالی تعریف نشده است ابهام دارد و پس از رفع ابهام، اظهارنظر خوهد شد. 

همچنین یکی دیگر از ایرادات شورای نگهبان موضوع تکلیف مالکان واحدهای مسکونی بود که طی آن عنوان شده است که تکلیف همه مالکان واحدهای مسکونی به سمت اطلاعات املاک مسکونی تحت تملک خود در سامانه مذکور نسبت به مواردی که دارای جهات امنیتی است، خلاف موازین شرع شناخته شد.

همچنین تکلیف وزارت راه و شهرسازی به تدوین دستورالعمل مذکور از این جهت که مشخص نیست تصویب دستورالعمل مربوطه توسط وزیر انجام می‌شود یا خیر ابهام دارد؛ پس از ابهام اظهارنظر خواهد شد. 

برای مشاهده جزئیات ایرادات شورای نگهبان به طرح مالیات بر خانه‌های خالی اینجا  pdf - جزئیات ایرادات شورای نگهبان به طرح مالیات بر خانه‌های خالی  کلیک کنید.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها