رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 433 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان عضو هیأت رئیسه مجلس سیدمحسن دهنوی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، از نتیجه پیگیری‌های مجلس برای اعمال افزایش حقوق سربازان در سال جدید خبر داد و اظهار داشت: طبق قانون حقوقی که به یک سرباز پرداخت می‌شود […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان عضو هیأت رئیسه مجلس

سیدمحسن دهنوی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، از نتیجه پیگیری‌های مجلس برای اعمال افزایش حقوق سربازان در سال جدید خبر داد و اظهار داشت: طبق قانون حقوقی که به یک سرباز پرداخت می‌شود باید معادل ۶۰ تا ۹۰ درصد حقوقی باشد که به یک پایور پرداخت می‌شود. این قانون چند سالی بود که وجوود داشت اما به علت نبود منابع مالی کافی، دولت‌های مختلف از اجرای آن سر باز می‌زدند و ستادکل هم امکامن اجرای آن را نداشت.

وی افزود: ‌امسال در مجلس کاری که در اصلاحیه لایحه بودجه انجام دادیم این بود که ردیف مربوط به حقوق سربازان را که ۲ هزار میلیارد تومان بود به ۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان شامل حقوق، البته ایاب ذهاب و… افزایش دادیم و در مقابل، از ستادکل نیروهای مسلح خواستیم که از این محل حقوق سربازان را طبق قانون (یعنی ۶۰ تا ۹۰ درصد) پرداخت کنند.

این نماینده مجلس در همین راستا ادامه داد: طبق محاسبه ستادکل، عدد مذکور برای سرباز دیپلمی که کف دریافتی را در مناطق عادی دارد (که اکنون ۳۰۰ و چند هزار تومان است) به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد که این برای سرباز متأهلی که مدرک بالاتری دارد و در مناطق عملیاتی هم خدمت می‌کند نیز تا ۴ میلیون تومان افزایش خواهد داشت. 

وی همچنین خاطرنشان کرد: ما این مباحث را پیگیری کردیم اما هفته گذشته با پیگیری‌های انجام شده متوجه شدیم که متأسفانه دولت به بهانه اینکه در تبصره ۱۴ این منابع را دیدیم و تبصره ۱۴ مربوط به هدفمندی یارانه‌هاست و دولت با این بهانه که ما اولویت‌های دیگری برای پرداخت داریم، از پرداخت این پول سر باز می‌زد و نمی‌خواست قانون را اجرا کند. 

این خبر را هم ببینید:  اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای کارانه پرستاران

دهنوی تصریح کرد: روز یکشنبه گذشته بنده اخطار قانون اساسی به رئیس‌جمهور دادم و در صحن علنی از دولت خواستیم به قانون مصوب مجلس عمل کند و این پول را دراختیار ستادکل نیروهای مسلح قرار دهد تا ستاد بتواند افزایش حقوق‌های سربازان را اعمال کند. 

وی همچنین خاطرنشان کرد: امروز که از ستادکل نیروهای مسلح مجددا پیگیری کردیم، متوجه شدیم خوشبختانه این مشکل حل شده و دولت با اکراه پذیرفته این پول را از همین ماه به ستاد پرداخت کند و ستاد هم قول داده است که از اردیبهشت‌ماه افزایش حقوق سربازان اعمال شود و ما دیگر هیچ سربازی نخواهیم داشت که زیر مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافتی داشته باشد. 

نماینده مردن تهران در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد که از سربازان عزیز می‌خواهیم که به ما گزارش دهند و ما به عنوان نمایندگان مردم پیگیر هستیم.

وی در همین راستا افزود: استدلال دولت این بود که ما اولویت‌های دیگری با این هزینه داریم که ما عنوان کردیم و اخطار دادیم که چه اولویتی بالاتر از پرداخت حقوق سربازان چیزی که حق آنهاست و در قانون هم آمد است و اکثر این سربازان اقشار ضعیف و مستضف این کشور هستند. 

دهنوی تأکید کرد: آقازاده‌ها و بسیاری از متولین که به دلایل مختلف به سربازی نمی‌روند اما عمدتا قشر ضعیف و مستضعف هستند که سربازی خود را به درستی می‌گذرانند، لذا هیچ اولویتی نزد ما بالاتر از پرداخت حقوق این قشر نیست. 

وی در بخش پایانی تصریح کرد: خوشبختانه دولت علی‌رغم مخالفت اولیه خود پذیرفت که این پول را بدهد و طبق قانون مصوب مجلس عمل کند و ان‌شاالله از اردیبهشت ماه یعنی فردا این افزایش حقوق اعمال خواهد شد.

این خبر را هم ببینید:  ابلاغ قانون جدید اصلاح قانون ریاست جمهوری به دولت تا آذر/ راه‌اندازی یک قرارگاه برای تحول مجلس

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها