رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  جذب ۱۲۵ درصدی خط اعتباری مکانیزاسیون در زنجان جواد تاراسی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه شاخص ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در استان زنجان ۲.۱۲۷ اسب بخار در هکتار است، اظهار کرد: این میزان مطابق اهداف برنامه تحقق پیدا کرده و زنجان جایگاه دوم را در […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جذب ۱۲۵ درصدی خط اعتباری مکانیزاسیون در زنجان

جواد تاراسی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه شاخص ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در استان زنجان ۲.۱۲۷ اسب بخار در هکتار است، اظهار کرد: این میزان مطابق اهداف برنامه تحقق پیدا کرده و زنجان جایگاه دوم را در سطح کشور دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه افزایش روزافزون جمعیت و نیاز به موادغذایی، خودکفایی در تولید برخی محصولات پرمصرف به ویژه گندم و دانه‌های روغنی را ضروری کرده است، تصریح کرد: از این رو مکانیزاسیون کشاورزی نقش موثری در ارتقای بهره‌وری، کاهش هزینه‌های تولید و افزایش درآمد بهره‌برداران کشاورزی دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته با وجود ۵۳۳ میلیارد ریال خط اعتباری مکانیزاسیون، ۶۶۸ میلیارد ریال در استان جذب شد، عنوان کرد: این رقم عملکرد ۱۲۵ درصدی در استان را نشان می‌دهد.

تاراسی گفت: با این میزان اعتبار، تعداد ۲۴۵ دستگاه تراکتور، ۹۶دستگاه کمباین و ۳۲۰ دستگاه سایر ماشین‌های کشاورزی جذب بخش کشاورزی استان شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه در سه سال اخیر تعداد ۱۷۰ دستگاه کمباین نو به ناوگان برداشت استان اضافه شده است، گفت: نیمی از سطح زیر کشت غلات استان با کمباین‌های جدید با ریزش زیر ۲ درصد برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۲ بیش از ۷ هزار و ۶۵ دستگاه تراکتور و کمباین در استان پلاک گذاری شده است، ادامه داد: بیش از ۷ هزار دستگاه تراکتور و ۱۰۰ دستگاه کمباین پلاک شده نیز وارد ناوگان نیرو محرکه استان شده است.

این خبر را هم ببینید:  ستاره بارسلونا به بایرن بازمی‌گردد

انتهای پیام/۷۳۰۰۹/ق


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها