رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

به گزارش جامعه نیوز:  جدال نفس‌گیر انتخابات شورا در بندرعباس به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، عقیل کمالپور از فرهنگیان هرمزگان و از فعالان اجتماعی این استان در یادداشتی ذیل عنوان     آورده است:   ماحصل آن همه کش و قوس و جدال نفسگیر کارزار مجلس۹۸ که فصل جدیدی را در فضای سیاسی استان نهادینه کرد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جدال نفس‌گیر انتخابات شورا در بندرعباس

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، عقیل کمالپور از فرهنگیان هرمزگان و از فعالان اجتماعی این استان در یادداشتی ذیل عنوان     آورده است: 

 ماحصل آن همه کش و قوس و جدال نفسگیر کارزار مجلس۹۸ که فصل جدیدی را در فضای سیاسی استان نهادینه کرد و باگذشت دوسال هنوز هم صدای ائتلاف نیرو های انقلاب رساست که این صدای ماندگار،نوید تجدید قوا در انتخاب شورای شهر را می‌دهد.

نیروهایی که در رقابت مجلس پیروز شدند و آنان که از پیروزی جاماندند با آسیب شناس، مهره های خط خود را در این رقابت پیش رو به صف خواهند کرد تا آنان که در گذشته گوی سبقت را ربودند با اقتدار تثبیت قدرت کرده و آنان که‌ از قطار مجلس جا مانده‌اند برای رقیب عرض اندام کنند.

انتخابات مجلس فضایی نفسگیر را رقم زد که  پیرو آن در انتخابات پیش رو، جوانان مدعی با کهنه سربازان سیاسی استان به رقابت خواهند پرداخت.

این دوره انتخابات بسی خطیر خواهد بود که اهم این دلایل تخلفات عدیده شوراها و شهرداری های سراسر کشور در سال‌های گذشته بود که صافی تایید صلاحیت را سنگین خواهد کرد و دیگر شرایط حساس اقتصادی و سیاسی که کشور اینچنین وضعی را بعداز انقلاب بخود ندیده‌ و در واقع این دوره شورای شهر بندرعباس را می‌توان تقابل تیم نمایندگان و جاماندگان مجلس ۹۸ دانست که نام نویسی و انصراف‌های متعدد تاکنون، نوید انتخاباتی متفاوت و حساس را می‌دهد.

همراه بودن انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا نیز به حساسیت بیشتر انتخابات پیش رو منجر می‌شود کما اینکه افراد ناشناخته ای در ادوار گذشته یکباره به افکارسیاسی تحمیل شده و به کرسی مدنظرشان رسیدند.

این خبر را هم ببینید:  بستری ۱۰۲ بیمار مبتلا به کرونا در کرمان طی شبانه روز گذشته

بدون شک هزینه انتخابات به دلیل حساسیت بالاخواهد رفت که یک طرف این هزینه مردم اند که بستگی به انتخابشان دارد و طرف دیگر کاندیداهایی هستند که خروجی هزینه سنگین مالی خود را با استیصال در صندوق رای جستجو خواهند کرد.

مردم در همه اداوار با مشارکت فعالانه خود، نقش خویش را به خوبی ایفا کرده‌اند و حال فرصت آن رسیده که با آگاهی سیاسی هزینه‌ها را کاهش دهند و به آنانی که با هزینه به دنبال جمع‌آوری رای هستند، دست رد زده و عاقلانه و آگاهانه انتخاب کنند.

انتهای پیام/ ۸۸۰۵۵


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها