رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۶ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 28 February
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  جبهه پایداری: مرحوم حسینیان هیچگاه منافع گروه‌های ذی‌نفوذ را ارجح از منافع ملت ندانست به گزارش خبرگزاری فارس، در پی درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، جبهه پایداری انقلاب اسلامی پیامی صادر کرد. متن پیام جبهه پایداری در ذیل آمده است:  باسمه تعالی انا لله […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جبهه پایداری: مرحوم حسینیان هیچگاه منافع گروه‌های ذی‌نفوذ را ارجح از منافع ملت ندانست

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، جبهه پایداری انقلاب اسلامی پیامی صادر کرد.

متن پیام جبهه پایداری در ذیل آمده است: 

باسمه تعالی
انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت مجاهد انقلابی، قاضی عادل و فساد ستیز، کلیددار گنجینه تاریخ انقلاب اسلامی، حضرت حجت الاسلام و المسلمین روح‌الله حسینیان، موجبات اندوه خیل کثیری از دوستداران انقلاب را فراهم آورد.

دوران حیات پربار مرحوم حسینیان، منظومه‌ای درخشان از جلوه‌های مختلف است که رکن رکین تمامی این جلوه‌ها، ایستادگی بر مسیر حق و پایداری بر مدار حقیقت است.

گستره مجاهدت‌های مرحوم حسینیان در سال‌های پیش از انقلاب به قدری وسیع و پردامنه بود که شاید کمتر طلبه‌ای را بتوان یافت که در مدرسه حقانی حاضر بوده باشد و مبارزات ایشان علیه رژیم منحوس پهلوی را به خاطر نیاورد.

کارنامه مرحوم حسینیان در سالهای حضور در سمت‌های خطیر دستگاه قضایی به وضوح نشانگر این است که این مرد انقلابی همواره در راه اقامه عدل، مبارزه با دست‌اندازان بر بیت‌المال و مقابله با اخلالگران امنیت مردم ثابت‌قدم بوده و با شجاعت و صلابتی مثال زدنی، عدالت را فدای زیاده‌خواهی‌ها و انحصارطلبی‌های صاحبان زر، زور و تزویر نکرده است و حقیقت را با توجیه مصلحت‌های بی‌مبنا، به قربانگاه نکشانیده است.

همچنین مرحوم حسینیان در سالهای حضور در مجالس هشتم و نهم شورای اسلامی، با عملکردی بسیار روشن و درخشان اثبات کرد که قاضی عادل سالهای نه چندان دور، در کسوت وکالت مردم نیز دچار لغزش نشد و  هیچگاه  منافع گروه‌های ذی‌نفوذ عرصه سیاست را ارجح از منافع ملت ندانست.

این خبر را هم ببینید:  بیانیه خانه احزاب: مکرون در حال ترویج توحش مدرن در اروپای دین‌گریز است

در طی بیش از چهل سال گذشته، کم نبودند کسانی که سوابقی به یادماندنی در دوران مبارزه با حکومت پهلوی از خود به جا گذاشته بودند و همچنین در سالهای اولیه پس از انقلاب نیز منشا خدمات بسیاری بودند؛ لکن در کوران حوادث و ابتلائات دنیا، نتوانستند اندیشه و عمل خویش را از گزند انحرافات مصون بدارند و حتی برخی در میانه راه تصمیم گرفتند که با لجاجت هرچه بیشتر، پنجه بر صورت انقلاب بکشند و راه خود را از راه مکتب امام خمینی(ره) جدا کنند. اما مرحوم حسینیان در تمام سال‌های قبل و پس از انقلاب همیشه در مسیری مستقیم که مبتنی بر حقیقت انقلاب اسلامی بود حرکت کرد و هیچ گاه حقیقت را فدای حب و بغض‌های شخصی و زودگذر نکرد.

اینکه یک مجاهد انقلابی بتواند در بزنگاه‌های دوران حیات خویش، همواره در راه حقیقت پایداری ورزد و با ایستادگی بر چارچوب‌ها و مبانی انقلاب اسلامی، دچار خطای تشخیص نشود، توفیق بزرگی است که حتی نصیب برخی اسامی بزرگ تاریخ انقلاب اسلامی، نشده است.

مرحوم حسینیان سالهای پایانی عمر پربارشان به مبارزه علمی ـ پژوهشی با تحریف‌کنندگان داخلی و خارجی گذشت و در راه اهدای میراث تاریخی انقلاب به نسل‌های بعدی، مجاهدت نمود و همین پایداری مثال زدنی ایشان به ثبت حقایق تاریخی انقلاب در مرکز اسناد انقلاب اسلامی، دشمنی‌های اهالی تحریف داخلی و خارجی با ایشان را بیش از پیش برانگیخته بود.

مرحوم حسینیان از اعضای هیات موسس جبهه پایداری انقلاب اسلامی بودند که سالیان متمادی در راستای اعتلای فکری و تشکیلاتی جبهه، گام برداشتند ،  همیشه مبلغ پایداری و ایستادگی بر آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی بودند و با روشنگری‌های مداوم، پاسداشت از حقیقت انقلاب را سرلوحه فعالیت‌های خویش در جبهه پایداری قرار داده بودند.

این خبر را هم ببینید:  مصوبه مجلس برای شفاف‌سازی درباره رابطه مالی شرکت نفت و اشخاص حقیقی و حقوقی/3 شرط مجلس برای تحویل خوراک نفتی

جبهه پایداری فقدان این عالم وارسته، قاضی عادل، وکیل حاذق، استوانه ایستادگی و انقلابی همیشه در صحنه، حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان را به خانواده محترم ایشان و همچنین همه دوستداران  انقلاب اسلامی تسلیت می‌گوید.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها