رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 487 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  جباراف: مذاکرات مرزی در مراحل اولیه است به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، «سادیر جباراف»  رئیس جمهور قرقیزستان در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی قرقیزستان اعلام کرد مذاکرات مرزی هنوز در مرحله اول قرار دارد. وی گفت: مسائل در مرزهای چین و قزاقستان حل شده است و اکنون باید با ازبکستان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جباراف: مذاکرات مرزی در مراحل اولیه است

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، «سادیر جباراف»  رئیس جمهور قرقیزستان در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی قرقیزستان اعلام کرد مذاکرات مرزی هنوز در مرحله اول قرار دارد.

وی گفت: مسائل در مرزهای چین و قزاقستان حل شده است و اکنون باید با ازبکستان و تاجیکستان به توافق برسیم.

 جباراف افزود: تنها هنگامی ما می‌توانیم مرزبندی و تعیین مرزها را به پایان برسانیم که امنیت در مرزها برقرار شود. دیروز درگیری در مرزها اتفاق افتاد، دو نفر را ربودند و مورد ضرب و شتم قرار دادند و تعدادی از مرزبانان مورد بازجویی قرار گرفتند.

رئیس جمهور قرقیزستان به ضرورت حل مشکلات مرزی اشاره کرد و گفت: این موضوعات تا زمانی که مسائل مرزی را حل نکنیم، ادامه خواهند یافت. چه بخواهیم و چه نخواهیم، مجبور به انجام آن هستیم. مسئله مرز باید از طریق مذاکره حل شود. ساکنان محلی ممکن است با مبادله زمین مخالف باشند ولی ما آنها را در روند مذاکرات قرار خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: مسئله مرز با در نظر گرفتن نظر مردم حل خواهد شد. قبلاً ، مقامات دولت مسائل مرزی را مخفیانه حل و توافق‌نامه‌ها را امضا می‌کردند، سپس بعد از امضای پارلمان آنها را برای امضای رئیس جمهور ارسال می‌شد. مردم فقط هنگام ظهور تورهای آهنی از این موضوع مطلع می‌شدند.

رئیس دولت گفت: اشتباهات مقامات قبلی را تکرار نمی‌کنیم و بهتر است این مسئله را با رضایت و نظر مردم حل کنیم. این سیاست ماست. به طور کلی، این موضوع باید به صورت سری و مخفی حل و فصل شود ، اما ما روی نظر مردم حساب می‌کنیم.  

این خبر را هم ببینید:  برخورد خشن پلیس با موج تنفر مردمی از صهیونیست‌ها در پاریس+فیلم

وی افزود: اگر رئیس کمیته ایالتی امنیت ملی قرقیزستان پروتکلی را امضا کند، مسئله حل نخواهد شد. مسئله مرز در ۴ مرحله بررسی می‌شود. این توافق نامه توسط کمیسیون کاری تنظیم و سپس روسای جمهور با آن آشنا و پس از تایید آنها به مجلس ارسال می‌شوند. در صورت تصویب سند، روسای جمهور آن را امضا می‌ کنند.

جباراف تاکید کرد در حال حاضر ما فقط در مرحله اول مذاکرات هستیم. روزنامه نگاران ، وبلاگ نویسان و فعالان به این موضوع دامن نزنند. زمینی داده نشده و مسائل به صورت مسالمت آمیز و از طریق مذاکره حل خواهد شد.

انتهای پیام/ح


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها