رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: جای خالی زائران کشورهای مختلف در مسجدالنبی(ص)+فیلم به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، مسجدالنبی (ص) برای برپایی نمازهای جماعت از هشتم شوال بازگشایی شده است و زائران برای اقامه نماز به این مکان مقدس مشرف می‌شوند و پس از آن نیز افراد مسجد نبوی را ترک کرده و کارکنان […]

به گزارش جامعه نیوز:

جای خالی زائران کشورهای مختلف در مسجدالنبی(ص)+فیلم

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، مسجدالنبی (ص) برای برپایی نمازهای جماعت از هشتم شوال بازگشایی شده است و زائران برای اقامه نماز به این مکان مقدس مشرف می‌شوند و پس از آن نیز افراد مسجد نبوی را ترک کرده و کارکنان این حرم به ضدعفونی و آمادگی برای حضور مجدد نمازگزاران می‌‌پردازند.

این امر در حالی است که سال‌های گذشته در چنین ایامی حرم نبوی مملو از جمعیت بود و جمع کثیری از زائران از کشورهای مختلف با رنگ، نژاد و زبان متنوع که برای حضور در حج ابراهیمی به سرزمین وحی مشرف شده بودند، در مدینه منوره حضور یافته و در این اجتماع عظیم با یکدیگر آشنا شده و  شیعه و سنی در کنار یکدیگر به زیارت و اقامه نماز می‌پرداختند.

13980504000217 Test NewPhotoFree - جای خالی زائران کشورهای مختلف در مسجدالنبی(ص)+فیلم

اما امسال با شیوع کرونا و عدم برپایی حج تمتع برای کشورهای اسلامی، جای خالی مسلمانان جهان بسیار مشهود است و مردم مدینه نیز که هر ساله در چنین ایامی روز و شب‌های شلوغی را در مسجدالنبی (ص) شاهد بودند، از عدم حضور زائران ناراحت و نگران هستند و بسیاری نیز هر روز به دعا برای رهایی از کرونا و حضور مجدد زائران حرم رسول الله (ص) اهتمام دارند.

13990320000324 Test NewPhotoFree - جای خالی زائران کشورهای مختلف در مسجدالنبی(ص)+فیلم

بشیر، یکی از زائران حرم نبوی که هر روز در نمازهای جماعت مسجدالنبی (ص) حضور دارد، می‌گوید: با تدابیر اندیشیده شده همه زائران با رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک وارد حرم می‌شوند و در ورودی‌ها هم وضعیت سلامت زائران و نمازگزاران سنجیده می‌شود. اما مشاهده خلوتی حرم نبوی در روزهای ماه ذی‌القعده که هر سال پذیرای زائرانی از کشورهای مختلف بود، همه مسلمانان را ناراحت کرده است. 

این خبر را هم ببینید:  نامه نمایندگان به قالیباف| طرح شفافیت آرا با قید فوریت بررسی شود

وی درباره تصمیم دولت سعودی مبنی بر عدم برپایی حج تمتع برای زائران سایر کشورها می‌افزاید: به دلیل وضعیت کرونا در عربستان و نبود امکانات لازم برای زائران تمام کشورها، این تصمیم از مدت‌ها قبل مطرح شده بود و در نهایت از سوی وزیر حج عربستان اعلام شد. اما ما در ایام حج نائب‌الزیاره تمام عاشقان رسول الله (ص) در مدینه منوره خواهیم بود.

در مدینه منوره که به دلیل شیوع کرونا همچنان محدودیت‌هایی اعمال می‌شود، زائران فقط در ساعات اقامه نماز اجازه ورود به مسجد نبوی را دارند. زائران پس از خروج از مسجدالنبی (ص) در فضای باز مسجد نبوی حضور یافته و علاوه بر زیارت و دعاخوانی، برخی نیز ترجیح می‌دهند که در این مکان مقدس به استراحت بپردازند.

در ادامه فیلمی از حال و هوای حرم نبوی شب گذشته و خلوتی حرم در ایام ماه ذیالقعده را مشاهده می‌کنید؛

 

 

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها