پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

جانز هاپکینز: تلفات کرونا در آمریکا به ۵۷۳ هزار نفر رسید

به گزارش جامعه نیوز:

 جانز هاپکینز: تلفات کرونا در آمریکا به ۵۷۳ هزار نفر رسید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جان هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۷۰۳ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۵۷۳ هزار و ۳۵۵ نفر افزایش یافت.

این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۴۹ هزار و ۵۲۴ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۳۲ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۵۹ نفر رسید.

مقایسه آمار جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار قربانیان کرونا و مبتلایان به این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً افزایش داشته است.

14000208000096 Test NewPhotoFree - جانز هاپکینز: تلفات کرونا در آمریکا به ۵۷۳ هزار نفر رسید

 

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ مترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۳۲ میلیون و ۹۲۷ هزار و ۹۱ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۵۸۷ هزار و ۳۸۴ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۳۳ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۳۸۲ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۶۲۲ هزار و ۱۰۴ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا با سه میلیون و ۷۳۴ هزار و ۵۶۲ مورد ابتلا و ۶۱ هزار و ۵۰۰ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با دو میلیون و ۸۷۸ هزار و ۵۱۳ مورد ابتلا و ۴۹ هزار و ۹۶۷ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با دو میلیون و ۳۴ هزار و ۱۰۲ مورد ابتلا و ۵۲ هزار و ۴۲ مورد فوتی در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

این خبر را هم ببینید:  ارسال نامه‌ دیوان محاسبات به وزارتخانه‌های 19‌گانه برای تحقق تولید

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمار مرگ و میر مرتبط با کرونا در ایالت کالیفرنیا به اندازه‌ای به سرعت رو به افزایش است که هم‌اکنون این ایالت  بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

وضعیت شیوع کرونا در ایالات آمریکا نگرانی‌هایی را در میان مقام‌های بهداشت این کشور برانگیخته است و اخیراً  «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی و آلرژی هشدار داد که که آمریکا به زودی شاهد موج چهارم ابتلا به ویروس کرونا خواهد بود.

وی همچین طی نشستی پیش‌بینی کرد که که شرایط کرونایی این کشور در اواسط ماه ژانویه ۲۰۲۱ بد‌تر خواهد شد.

با این حال، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا گزارش کرده است که بیش از نیمی از تمامی افراد بزرگسال در آمریکا حداقل یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و یک سوم از آن‌ها به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند ولی هنوز گروهی از مردم این هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند و «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا از آن‌ها خواسته تا حتماً واکسینه شوند.

این آمار و ارقام نشان می‌دهد که ۵۰.۴ درصد از آمریکایی‌های بین ۱۸ سال و بالاتر دست‌کم یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند و ۳۲.۵ درصد از جمعیت آمریکا به طور کامل هر دو دوز واکسن «کووید-۱۹» را دریافت کرده‌اند.

با این وجود، علی‌رغم ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در برخی از نقاط این کشور شده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۱۴۸ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۴۴۳ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان سه میلیون و ۱۳۱ هزار و ۲۵۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دست‌کم ۸۵ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۴۱۱ نفر بهبود یافته‌اند.

این خبر را هم ببینید:  کرونا در البرز| ثبت ۶ فوتی و بستری ۱۴۹ بیمار بدحال

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۱۷ میلیون و ۹۸۸ هزار و ۶۳۷ مورد ابتلا و ۲۰۱ هزار و ۱۶۵ مورد فوتی و برزیل با ۱۴ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۵۴۱ مورد ابتلا و ۳۹۵ هزار و ۳۲۴ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

14000208000095 Test NewPhotoFree - جانز هاپکینز: تلفات کرونا در آمریکا به ۵۷۳ هزار نفر رسید

 

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *