پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
جامعه اسلامی مهندسین: دولت در فرصت باقیمانده تحرک بیشتری داشته باشد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

جامعه اسلامی مهندسین: دولت در فرصت باقیمانده تحرک بیشتری داشته باشد

به گزارش جامعه نیوز:

 جامعه اسلامی مهندسین: دولت در فرصت باقیمانده تحرک بیشتری داشته باشد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جامعه اسلامی مهندسین در پایان چهاردهمین مجمع عمومی خود طی بیانیه‌ای تاکید کرد: در چند هفته گذشته و پس از حرکت وحشیانه پلیس آمریکا که منجر به مرگ یک فرد سیاهپوست گردید، ایالت‌های مختلف آمریکا شاهد اعتراضات عظیم مردمی بود. آنچه که بیش از همه در مقابل دیدگان مردم جهان و البته سکوت حاکمان ترسوی کشورها قرارگرفت، جلوه‌های دیگری از حقوق بشر آمریکایی بود.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

بیانیۀ پایانی چهاردهمین مجمع عمومی جامعه اسلامی مهندسین(تیرماه ۱۳۹۹)

به فضل خدای متعال، چهاردهمین مجمع عمومی جامعۀ اسلامی مهندسین که باشعار “گفتمان حزبی در گام دوم انقلاب” آغاز به کار نمود، به پایان میرسد و شایسته است در جمع اعضای گرانقدر این تشکل از شهدای گرانقدر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ و شهید مظلوم آیت ا… دکتر بهشتی یاد کنیم و علو درجات ایشان و یاران شهیدش و امام الشهداء خمینی کبیر)ره( و شهدای گلگون کفن ایران عزیز را علی الخصوص سیدالشهدای مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی که به تنهایی می تواند به عنوان یک الگوی انسانی تراز جمهوری اسلامی را در جهان تعریف نماید ،از خدای متعال مسئلت نمائیم. همچنین فقدان چهرههای ارزشمند و بینظیری همچون مرحوم دکترحسین شیخ الاسلام که به فرمایش رهبر معظم انقلاب از موثرترین جبهه مقاومت  بوده اند  و نیز سالیانی عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین و فعال در حوزۀ دیپلماسی خارجی بوده اند و همچنین مرحوم دکتر سیدمحمد میرمحمدی عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرحومه سرکار خانم فاطمه رهبر عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه و شهدای مدافع سلامت و دیگر عزیزانی که در ایام شیوع ویروس منحوس کرونا از جمع ما پرکشیدند را گرامی داشته و برای ایشان از درگاه ایزدمنان، رحمت واسعۀ الهی مسئلت نمائیم.

مجمع چهاردهم جامعۀ اسلامی مهندسین درحالی برگزار شد که شیوع ویروس کرونا در دنیا تهدیدی بزرگ برای سلامتی افراد جامعه شمرده میشود و از این رو با تصویب شورای مرکزی و هماهنگی با وزارت محترم کشور مقرر شد مجمع چهاردهم بصورت مجازی و غیرحضوری و البته بارعایت تمامی دستورالعملهای ابلاغی برگزار گردد و طبیعتاً این نحوۀ برگزاری، دیدار صدها تن از اعضای این تشکل را از سراسر کشور در این دوره میسر نساخت.

اکنون و به رسم تمامی مجامع برگزار شده تا اکنون، در این مجمع نیز بیانیهای تدوین و به اعضای تشکل، اصحاب رسانه و آحاد جامعه تقدیم می گردد. این بیانیه در دو بخش مهم سیاست داخلی و سیاست خارجی تدوین و به شرح ذیل ارائه می گردد.

بخش اول-سیاست داخلی:

الف( سال جهش و تولید

سال ۱۳۹۹ با تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال «جهش تولید» نامگذاری گردید. موضوع جهش تولید و ضرورت ارائه برنامه اجرایی مشخص از طرف قوای ۳گانه و همه دستگاههای اجرایی و نهادهای حاکمیتی به منظور تحقق فرمان رهبر معظم انقلاب، موضوعی بسیار با اهمیت است. اکنون که در پنجمین دهه از حیات طیبۀ انقلاب اسلامی ایران به سر میبریم و هر روز شاهد بیشتر شدن عداوت دشمنان و افزایش فشارها و تحریمهای ظالمانه علی الخصوص از سوی دولت تروریست آمریکا می باشیم، تکیه بر توان داخلی و توجه ویژه به راهبرد اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور، راهکاری مناسب در مقابله با تحریمهای ظالمانه دشمن و ایجاد اشتغال پایدار و رشد اقتصادی در راستای تحقق عدالت اجتماعی در کشور میباشد. در این میان از دولت محترم و همه دست اندرکاران امر تولید در کشور انتظار میرود برای تغییر رویکرد از نگاه صرف به خارج تلاش نموده و با اعتماد به توانمندی داخلی در کنار همکاری با کشورهای همراه و همچنین تحرک بیشتر برخی از وزارتخانه های کم کار در طی عمر باقیمانده از دولت دوازدهم، رشد و شکوفایی کشور را برای مردم عزیزمان رقم زنیم.

این خبر را هم ببینید:  راه‌اندازی پویش «هم‌خونیم»برای اهدای خون توسط دانشجویان

ب(گام دوم انقلاب

همانگونه که مقام معظم رهبری در بیانیۀ مهم گام دوم اشاره نمودند، پیشرفتهای شگرفی که در گام اول انقلاب نصیب ایران عزیز شد و فتح قلههای موفقیت در عرصههای مختلف اعم از هستهای ،فضایی، نظامی، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، دارویی و …. که بیشتر به دست جوانان برومند این مرز و بوم اتفاق افتاد، بستری محکم برای برداشتن گام دوم انقلاب مهیا نموده است. در این میان ضروری است محورهای مهم اشاره شده در بیانیۀ گام دوم و علی الخصوص نقش جوانان در تحقق آنها به دقت مورد بررسی قرار گرفته و همچون نقشه راهی در طی این مسیر راهنمای همه مسئولین، احزاب سیاسی و فعالان عرصههای مختلف در کشور قرار گیرد.

ج(یازدهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی

به لطف خدای متعال و با اقبال مردم ایران، مجلس یازدهم با اکثریت نمایندگان اصولگرا و معتقد به گفتمان انقلاب اسلامی آغاز به کار کرد. اکنون و در شرایطی که چشم امید مردم و رای دهندگان به مواضع و عملکرد نمایندگان جدید، هیئت رئیسه و کمیسیونهای تخصصی در تحقق مطالبات به حق جامعه، از جمله حل مشکلات اقتصادی و معیشتی، مقابله با فساد و تبعیض و رانت خواری ،شفافیت در عملکرد و مسائل مالی، هماهنگی و یکپارچگی و پرهیز از دعواهای درون گروهی، تعامل فعال با دولت فعلی و وادار کردن دولت به تحرک بیشتر و فعالیت جهادی و مدیریت انقلابی ،مطالبه گری و نظارت دقیق بر عملکرد دولت به دور از حاشیه پردازی و ایجاد تشنج در فضای افکارعمومی و….  انتظارات را از مجلس یازدهم به عنوان مجلسی در تراز انقلاب اسلامی بالا برده است ،امیدواریم نمایندگان محترم ملت با غنیمت دانستن فرصت کوتاه نمایندگی، با برنامه ریزی صحیح و اولویت بندی مشکلات اصلی بتوانند پاسخگوی مطالبات آحاد شریف جامعه باشند.

د(همدلی جریانهای سیاسی اصولگرا

راه اندازی سازوکار شورای ائتلاف برای به وحدت رساندن نیروهای اصولگرا در سراسر کشور حرکت مبارکی بود که ثمرۀ آن در انتخابات مجلس یازدهم دیده شد. با توجه به انتظارات بدنۀ اصولگرایی از فعالان سیاسی در این حوزه، ضرورت استمرار همبستگی جریانهای اصولگرایی و نیروهای معتقد به گفتمان انقلاب در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰ لزوم ارائه برنامۀ جامع و گفتمان کارآمد برای انتخابات سال آینده با رویکرد روی کار آمدن دولت جوان حزب الهی با تعریفی که رهبر معظم انقلاب داشتند، یک خواسته مهم و اساسی است که لازم است در فرصت موجود به درستی به تبیین شاخصهای مهمی همچون انقلابی گری، دولت کارآمد، دولت جوان و حزب الهی مطابق آرمانهای امام راحل عظیم الشاٌن و منویات مقام معظم رهبری پرداخت.  

این خبر را هم ببینید:  آیت‌الله رئیسی تاجیکستان را به مقصد تهران ترک کرد

ه(گفتمان حزبی و آینده مردمسالاری دینی

همانگونه که در مجمع قبلی نیز اشاره شده بود، جامعه اسلامی مهندسین بر ضرورت ترویج گفتمان حزبی و رشد و نمو احزاب فراگیر ،درچارچوب سیاست های کلی نظام به منظور پیگیری مطالبات مردم از مسیرهای درست، کادرسازی و تربیت مدیران در تراز انقلاب اسلامی، تخصص گرایی ،جانشینپروری و پرکردن شکاف بین نسلی، پاسخگویی صحیح و کاهش هزینههای مادی و معنوی نهادهای نظارتی و در یک کلام کارآمدی نظام مردمسالاری دینی تاکید مینماید.

از این فرصت استفاده نموده و از همه دوستداران انقلاب اسلامی و کسانیکه دل در گرو رشد و شکوفایی ایران عزیز در سایه سار ولایت فقیه دارند دعوت نموده تا با ترویج گفتمان حزبی، نقش موثر احزاب در اداره کشور را باور نموده و برای تشکیل احزاب قوی و فراگیر در کشور تلاش نمایند.

و(درسهایی از مبارزه با ویروس کرونا

متاسفانه از ماههای پایانی سال ۱۳۹۸ شاهد شیوع ویروس کرونا در جهان و درگیر شدن بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران با این ویروس منحوس بودیم، جامعۀ اسلامی مهندسین از تلاش جهادی و خالصانه مدافعان سلامت، کادر درمان و پزشکان و پرستاران و همچنین مدیریت کلان این موضوع در سطح کشور علی الخصوص وزارت بهداشت قدردانی مینماید. همچنین از همکاری بی بدیل نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و بسیج و حضور داوطلبانه نیروهای جهادی و جوانان بسیجی و طلاب و دانشجویان در میدان خطرناک مبارزه با این بیماری صمیمانه سپاسگزاری مینماید. با درود به روح درگذشتگان ناشی از این بیماری و آرزوی شفای عاجل برای مبتلایان، در کنار تمام سختیها و غمها و ناراحتیها، عرصه مبارزه با این ویروس منحوس مکتب درسهای فراوانی همچون گذشت و ایثار و فداکاری، همدلی و همراهی، ترویج کمک مؤمنانه، ترویج مصالح ملی نظارت شخصی در حوزههای مختلف بود که مورد تکریم رهبر حکیم انقلاب نیز قرارگرفت و شایسته است درسهای بزرگ این روزها نصبالعین ما برای ایام سختیها باشد.

بخش دوم- سیاست خارجی

الف( تحریمهای ظالمانه و مقاومت قهرمانانه

تحریمهای ظالمانه و غیرانسانی رژیم تروریست آمریکا حتی در اوج همه گیری ویروس کرونا ادامه داشت و همراهی ناجوانمردانه برخی کشورها در این شرایط با آمریکا داستان غرب وحشی را بار دیگر زنده نمود. اما ملت ایران ثابت کرد که در مسیر مقاومت ثابت قدم است و علیرغم همه سختیها کارنامه مورد قبولی در مبارزه با ویروس کرونا و پیشرفتهای شگرفی در حوزههای مختلف به معرض قضاوت جهانیان قرار داد. شایسته است مسئولان اجرایی کشور قدردان مقاومت قهرمانانه ملت بوده و خود نیز هیچگاه مرعوب عملیات روانی سران کاخ سفید و اذنابشان نگردند و با تکیه بر ظرفیتهای عظیم داخلی برای مقابله فعال با نقشههای شوم نظام سلطه برنامه ریزی نمایند.

این خبر را هم ببینید:  انتصاب 2 عضو حقیقی هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی از سوی رئیس جمهوری

ب( ترور ناجوانمردانه سردار دلها

رژیم تروریست آمریکا که منافع خود را در جای جای مناطق مورد نفوذ خود را نابود شده می دید و جبهه مقاومت نیز روز به روز بر توان خود می افزود و پنجه در پنجه صهیونیست و حامیان مرتجع آن رژیم کودک کش می انداخت، خشم خود را با عملیاتی مذبوحانه و در کمال ناجوانمردی در ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدیالمهندس نشان داد. هرچند که فقدان سیدالشهدای مقاومت نه فقط برای مردم ایران بلکه برای همهی عدالت خواهان و مبارزان با استعمار، سخت و سنگین بود اما استمرار حرکت مقدس مقاومت در دفاع از ارزشهای اسلامی و آرمان آزادسازی قدس شریف و مقاومت در برابر یکجانبه گرایی و سلطه طلبی آمریکای تروریست و اذنابش و رژیم صهیونیستی کودک کش نشان داد که راه سلیمانی و سلیمانیها ادامه دارد.

در این میان سیلی کوبنده جمهوری اسلامی ایران در حمله غیورانه موشکی به پایگاه عین الاسد که در هفتاد سال گذشته در جهان بی سابقه بود نشان داد که هیمنه آمریکا در دنیا توسط جبهه مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران شکسته شده است.

ج( افول آمریکا

در چند هفته گذشته و پس از حرکت وحشیانه پلیس آمریکا که منجر به مرگ یک فرد سیاهپوست گردید ایالتهای مختلف آمریکا شاهد اعتراضات عظیم مردمی بود. آنچه که بیش از همه در مقابل دیدگان مردم جهان و البته سکوت حاکمان ترسوی کشورها قرارگرفت، جلوههای دیگری از حقوق بشر آمریکایی بود. کشتن یک فرد دستگیر شده به آن وضع فجیع، برخورد نظامی و شلیک مستقیم به تظاهرکنندگان و حتی خبرنگاران، وضع قوانین منع آمد و شد در خیابانها، دستگیری قریب ۲۰ هزار نفر از معترضین و همچنین سخنان نژادپرستانه رئیس جمهور دیوانه آمریکا، مردم جهان را با واقعیتی که سالهاست از آمریکاییها در منطقه ما و در بسیاری دیگر از کشورها سرمی زند بیشتر آشنا کرد. این افول و سرشکستگی آمریکا که در دوران ترامپ بی خرد به بالا ترین حد خود رسیده است در کنار افزایش روز افزون قدرت جمهوری اسلامی ایران که عبور نفتکشهای ایرانی از دریای کارائیب و حیاط خلوت آمریکا در میانه تهدیدات و تحریمهای آن کشور فقط نمونه ای از تحقیر آمریکا توسط جمهوری اسلامی ایران بود نشان داد که میتوان با مقاومت و نپذیرفتن ذلت زانوی آمریکای تروریست را از گلوی مظلومان جهان برداشت و در آسمان و زمین ایران، عراق، سوریه ،یمن، افغانستان و حتی دریای کارائیب چنان سیلی محکمی به آنان زد که مستی غارتها و ظلمهایی که در طی این سالیان برده داری مدرن روا داشته‌اند از سرشان بپرد که وعدۀ خدای سبحان نزدیک است که فرمود «وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون» 

والسلام علی من اتبع المهدی

چهاردهین مجمع عمومی جامعۀ اسلامی مهندسین

پنجم تیرماه ۱۳۹۹  

انتهای پیام/