رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۷ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 19 May

به گزارش جامعه نیوز:  جاماندگان واکسیناسیون بالای ۸۰ سال نگران نباشد مهرداد بابایی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، با بیان اینکه  وضعیت کرونایی استان تغییری نکرده و مثل روزهای گذشته است، گفت: متاسفانه از حجم مراجعات به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کاسته […]

به گزارش جامعه نیوز:

 جاماندگان واکسیناسیون بالای ۸۰ سال نگران نباشد

مهرداد بابایی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، با بیان اینکه  وضعیت کرونایی استان تغییری نکرده و مثل روزهای گذشته است، گفت: متاسفانه از حجم مراجعات به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کاسته نشده است. اما تغییراتی در رنگبندی شهرستان‌ها به وقوع پیوسته که نباید به این رنگبندی‌ها دلخوش کنیم.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به تغییر رنگ کرونایی طالقان از نارنجی به زرد و ساوجبلاغ از قرمز به نارنجی، یادآور شد: در این شهرستان‌ها  افرادغیربومی حضور دارند  که محل سکونت اصلی آنها غیر از طالقان و ساوجبلاغ است.

وی ادامه داد: این امر موجب شده تا تعداد بیماران این دو شهرستان، در شمار بیماران منطقه به حساب نمی‌آیند؛ در حالیکه امکان انتقال بیماری در این مناطق را دارند. بنابر این    از مسوولان و مردم این شهرستان ها درخواست داریم که همچنان در رعایت دستورالعمل های بهداشتی  نظارت و توجه ویژه داشته باشند.

این مسوول در بخش دیگری در خصوص واکسیناسیون گروه سنی ۸۰ سال به بالا، گفت: بانک اطلاعاتی علوم پزشکی در خصوص افراد، تقریبا دقیق است و از طریق  تماس یا پیامک، محل و زمان تزریق واکسن به آنها اعلام می‌شود.

وی افزود: افراد جامانده از واکسیناسیون گروه سنی فوق نگران نباشند؛ در پایان واکسیناسیون هر گروه، سازو کاری برای خوداظهاری افراد جامانده تعریف می‌شود که به صورت  غیرحضوری اعلام آمادگی کنند و تا واکسیناسیون یک گروه سنی  تمام نشود وارد گروه بعدی نخواهیم شد.  

این خبر را هم ببینید:  وزنه‌برداری قهرمانی آسیا| داودی مدال طلای یکضرب را گرفت+عکس و فیلم

بابایی در ادامه با  اشاره به آمار پایین فوتی هایی کرونایی در یکی از روزهای گذشته، گفت: متاسفانه این وضعیت پایدار نبود و روز گذشته امار فوتی های قطعی کرونا در البرز به  ۱۸ مورد رسید.

انتهای پیام/ج


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها