رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

به گزارش جامعه نیوز:  ثبت نام ۲۵ هزار و ۵۸۵ نفر برای انتخابات شوراهای شهر به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، گزارش تجمیعی ثبت نام انتخابات شوراها از آغاز ثبت نام تا ساعت ۱۸ امروز را اعلام و اظهار کرد: تا ساعت ۱۸ امروز دوشنبه بیست و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ثبت نام ۲۵ هزار و ۵۸۵ نفر برای انتخابات شوراهای شهر

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، گزارش تجمیعی ثبت نام انتخابات شوراها از آغاز ثبت نام تا ساعت ۱۸ امروز را اعلام و اظهار کرد: تا ساعت ۱۸ امروز دوشنبه بیست و پنجم اسفند ماه، ثبت نام ۲۵۵۸۵ نفر برای انتخابات شوراهای شهر، نهایی شد.

 دبیر ستاد انتخابات کشور با اعلام این خبر افزود: ۲۷ درصد افرادی که از آغاز تا ساعت ۱۸ ششمین روز از مهلت قانونی، ثبت نام کردند، از روش های الکترونیک شامل استفاده از تلفن همراه ( ۱۳ درصد)  و رایانه شخصی ( ۱۴ درصد) برای ثبت نام استفاده کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: ۱۹ درصد داوطلبان تا پایان روز ششم ثبت نام انتخابات شوراها، با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، ثبت نام کردند.

 موسوی ۵۴ درصد ثبت نام ها تا پایان روز ششم مهلت قانونی ثبت نام را متعلق به افرادی برشمرد که به فرمانداری ها مراجعه کردند.

دبیر ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: کمتر از ۹۰ درصد ثبت نام کنندگان تا پایان روز ششم ثبت نام مرد و بیشتر از ۱۰ درصد زن هستند.

موسوی درخصوص سن داوطلبان تا پایان روز ششم ثبت نام شوراهای شهر گفت: از این میزان ۸  درصد را افراد زیر سی سال، ۴۱.۴ درصد را افراد بین ۳۱ تا ۴۰ سال، ۳۱.۱۵ درصد را افراد بین ۴۱ تا ۵۰ سال، ۱۵.۱ درصد را افراد بین ۵۱ تا ۶۰ سال، ۳.۷ درصد را افراد بین ۶۱ تا ۷۰ سال و ۰.۳ درصد ( ۳ دهم درصد) را افراد بالای ۷۰ سال تشکیل می دهد.

این خبر را هم ببینید:  نشست روحانی با مدیران ارشد رسانه‌های کشور به مناسبت هفته دولت برگزار می‌شود

سخنگوی ستاد انتخابات کشور، افزود: ۱۵.۵ درصد از ثبت نام شدگان تا پایان روز ششم ثبت نام، سابقه عضویت در شورا دارند و ۱۲.۷ درصد از ثبت نام شدگان تا پایان روز ششم ثبت نام، از سوابق ایثارگری برخوردارند.

موسوی استان های تهران، خوزستان، اصفهان، فارس و خراسان رضوی را به ترتیب با  ۳۱۰۵ ، ۲۵۹۵ ، ۱۶۵۵ ، ۱۴۵۹ ، ۱۲۵۵ نفر ثبت نام، دارای بیشترین تعداد ثبت نام و استان های خراسان جنوبی، قم، یزد و سمنان را با  ۱۸۷ ، ۲۱۶ ، ۲۹۸ ، ۳۲۰ نفر ثبت نام، دارای کمترین تعداد ثبت نام تا پایان روز ششم ثبت نام برشمرد.

دبیر ستاد انتخابات کشور، امکان ثبت نام در تمام ساعات شبانه روز را از مزایای ثبت نام الکترونیک برشمرد و با یادآوری شیوع کرونا و اهمیت و ضرورت فاصله گذاری اجتماعی، از همه افرادی که تمایل دارند در انتخابات شوراهای شهر ثبت نام کنند، دعوت کرد تا از فرصت باقی مانده ظرف امشب تا ساعت ۱۸ فردا، با استفاده از موبایل های هوشمند و یا رایانه شخصی و با سهولت کامل و بدون هرگونه هزینه، ثبت نام کنند. 

موسوی در‌ پایان با اشاره به اینکه، فقط یک  روز تا پایان مهلت ثبت نام باقی مانده است، از همه افرادی که تمایل به ثبت نام در انتخابات شوراها دارند خواست، در ساعات پیش رو با استفاده از موبایل یا کامیپوتر شخصی خود به پرتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir مراجعه و به سهولت ثبت نام کنند و از موکول کردن ثبت نام به روز آخر اجتناب کنند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها