پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

ثبت‌نام ۱۱۰۰ مشترک از خراسان رضوی در طرح رایگان اصلاح موتورخانه‌ها

به گزارش جامعه نیوز:

 ثبت‌نام ۱۱۰۰ مشترک از خراسان رضوی در طرح رایگان اصلاح موتورخانه‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی، حمیدرضا افشون اظهار کرد: این طرح از مهرماه سال ۱۳۹۹ بااعتباری معادل ۱۵۰ میلیارد تومان آغازشده که شامل سه اقدام سرویس و تنظیم مشعل، عایق‌کاری تأسیسات و نصب دستگاه ضد رسوب مغناطیسی به‌صورت رایگان در واحدهای مسکونی و تجاری است.

سرپرست بهینه‌سازی مصرف گاز شرکت گاز خراسان رضوی افزود: تاکنون ۱۱۰۰ مشترک از خراسان رضوی در این طرح ثبت‌نام کردند و موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری اعلام‌شده طی قرارداد سه‌جانبه بین مشترک، شرکت گاز و شرکت مجری با هزینه شرکت گاز به‌صورت رایگان برای مردم بهینه‌سازی می‌شود.

وی ادامه داد: مشترکین مشمول این طرح می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی nigc.ir و انتخاب گزینه طرح بهینه‌سازی موتورخانه‌ها نسبت به ثبت شماره اشتراک و دریافت خدمات اقدام کنند. شرکت گاز به ازای میانگین هر مترمکعب مصرف دو سال قبل مشترکین مشمول تا سقف ۸۰۰ تومان برای بهینه‌سازی موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری هزینه خواهد کرد که این هزینه صرفاً شامل تنظیم مشعل، عایق‌کاری و نصب رسوب‌گیر مغناطیسی است.

افشان با اشاره به اینکه بر اساس آیین‌نامه اجرایی قانون هوای پاک تمام دستگاه دولتی و واحدهای مسکونی و تجاری که دارای موتورخانه مرکزی هستند باید نسبت به بهینه‌سازی موتورخانه‌ها و دریافت گواهینامه استاندارد اقدام کنند، یادآور شد: دستگاه‌های غیر اداری و غیرمسکونی تا پایان امسال و واحدهای مسکونی نیز تا پایان سال ۱۴۰۱ فرصت دارند تا از خدمات این طرح به‌صورت رایگان استفاده کرده و پس از تاریخ اعلام‌شده باید با هزینه شخصی نسبت به بهینه‌سازی اقدام کنند.

این خبر را هم ببینید:  نامه پویش فرهنگیان جوان انقلابی در دعوت از آیت‌الله رئیسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری

وی تأکید کرد: پیش‌بینی می‌کنیم با مشارکت در این طرح ملی تقریباً ۱۰ تا ۱۵ درصد هزینه گاز بهای هر مشترک کاهش پیداکرده و علاوه بر کاهش هزینه‌های اقتصادی خانوار، به پایداری جریان گاز کشور هم کمک شود.

وی ابراز کرد: اعتبار در نظر گرفته‌شده برای اجرای این طرح در خراسان رضوی ۱۵۰ میلیارد تومان است که از محل منابع داخلی شرکت گاز پرداخت خواهد شد.

سرپرست بهینه‌سازی مصرف گاز شرکت گاز خراسان رضوی بیان کرد: شهروندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه اجرای طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی رایگان موتورخانه واحد‌های مسکونی و تجاری با تلفن ۱۸۹۴ مرکز خدمات الکترونیک و ارتباطات مردمی شرکت گاز خراسان رضوی تماس بگیرند.

انتهای پیام/ ۷۰۰۴۲

 


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *